Co hledáte?

Radikální řez! UFC nečekaně propustilo dvě legendy těžké váhy

Radikální řez! UFC nečekaně propustilo dvě legendy těžké váhy

Poslední týdny to vypadalo tak, že slova Dany Whitea z minulého roku, že se UFC rozloučí s celou řadou jmen, se budou primárně týkat jen méně známým a úspěšných bojovníků a bojovnic, i když samozřejmě došlo na Silvu, Romera a podobně, ale nyní přichází poměrně radikální řez. UFC totiž ukončilo spolupráci se dvěma legendami těžké váhy.

Legendární boxer Konečný odpovídá na Růžičkovy zmínky o krádeži

Dle nejnovějších informací totiž ligu mistrů upustil bývalý šampion těžké váhy Junior dos Santos a také legendární bojovník Alistair Overeem.

“Děkuji UFC za těch krásných 12 let. Snažil jsem se skrze zabijáky probojovat k titulu a to se mi také povedlo. Získal jsem ho a obhájil, což je můj velký životní úspěch. Děkuji všem soupeřům, fanouškům i kritikům. Dám si teď chvíli klid na další plánování a pak se pohnu nějak dál,” vzkázal Junior dos Santos. Tomu se v poslední době vůbec nedařilo, kdy prohrál hned 4 zápasy za sebou – Ngannou, Blaydes, Rozenstruik, Gane.

Dá se tedy pochopit, že s ním UFC ukončilo spolupráci, ale po dlouhých letech by si JDS přeci jen zasloužil odcházet s výhrou. V tomto je však MMA byznys neúprosný.

Ještě přísnější pak bylo vedení na Overeema, který v poslední době prohlašoval, že má před sebou poslední štaci za titulem. Ta bohužel skončila v posledním zápase, kdy narazil na Volkova, který mu nedal šanci a ve druhém kole jej ukončil. I přesto se čekalo, že Reem dostane nějaký “rozlučkový” zápas, kterým by uzavřel působení v UFC, ale i v bojových sportech obecně.

Oba borci však měli tu nevýhodu v tom, že měli staré a hodně velké smlouvy, tedy byli pro UFC hodně drazí. Overeem například za svou poslední prohru inkasoval 500 000 dolarů, tedy v přepočtu téměř 11 milionů korun, což je plat, na který dosáhne jen hrstka kolegů.

V rámci těžké váhy se tak nyní budou moct naplno prosadit nová jména, mezi kterými bude například i Gane, který si v posledním zápase poradil s Rozenstruikem.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

2 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *