Co hledáte?

Matěj Peňáz o překážkách souboje s Čepem

Matěj Peňáz o překážkách souboje s Čepem

Domácí scéna se minulý rok skrze projekt OKTAGON UDG těšila na super-finále, ve kterém se měli utkat Matěj Peňáz a Vlasto Čepo. Oba totiž v průběhu celé pyramidy předváděli skvělé výkony, takže byli všichni napjatí, jak dopadne finální střet. Ten byl navíc okořeněn tím, že se oba borci dostali na sociálních sítí do přestřelky ohledně “čokoládiček” neboli podpůrných látek. Bitvu jsem však nakonec nedostali, protože se Peňáz zranil a byl tak nucen odstoupit. Od té doby se spekuluje o tom, že by mohlo dojít na MMA střet, ale bohužel to má jeden výrazný háček.

“Okradli mě,” hlásí nespokojený Tadeáš Růžička

“Já bych ten zápas pořád chtěl, ale Vlasto se přesunul do nižší váhové kategorie a chce chodit 77. Dal mi nabídku, že by šel 80, ale tím, že já se pohybuji kolem 95 kilogramů, tak už v 84 jsem hodně hubený a cítím se tam dost hubeně a hodně odvodněně. Neumím si tedy představit, že bych udělal 80. Chodil jsem 81, ale to mi bylo třeba kolem 17 let. To už je pár let zpátky, takže nevím, zda bych to udělal a asi to ani dělat nechci,” vysvětlil Matěj Peňáz v rozhovoru pro The Mag.

Je jasné, že zápas Čepo vs Peňáz by byl určitě pěkná válka, ale když pomineme komplikace ohledně váhy, tak by stejně bylo možná škoda stavět oba borci proti sobě. Oba se totiž snaží prosadit v MMA, takže je asi lepší, když se budou jejich kariéry budovat odděleně.

Peňáz má aktuálně na svém kontě 2 výhry v řadě s tím, že se spekulovalo o možném souboji se Zuzákem, ale zatím nebylo potvrzeno, zda na něj skutečně dojde.

Matěj je samozřejmě elitní postojář, který si nyní musí přivyknout i na boj na zemi, kam ho určitě budou chtít soupeři dostávat, “Ty tréninky země mě baví docela dost, protože je to něco nového. V postoji jsem od 11 let, takže už se člověk sice zlepšuje, ale po malých krocích. Na té zemi však vidím, že se rychle zlepšuju, takže mě to baví a je to fajn zpestření.”

Určitě doporučujeme zhlédnout celý rozhovor, ve kterém se Matěj zmiňuje o své každodenní rutině, trénincích, začátcích kariéry, ale i mnoha osobních tématech.

Zdroj: The Mag

Úvodní foto via OKTAGON MMA

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *