Co hledáte?

Překvapení! Khazmat Chimaev nakonec otočil

Překvapení! Khazmat Chimaev nakonec otočil

V noci a dnes ráno se sociálními sítěmi začala šířit zpráva o tom, že Khamzat Chimaev, do kterého vedení UFC vkládalo obrovské naděje, ukončuje svou profesionální kariéru. Důvodem měly být přetrvávající zdravotní problémy, které souvisí s koronavirem, který Vlk minulý rok prodělal. Vypadalo to tedy, že se s MMA světem rozloučí borec, který měl velký potenciál, ale vůbec ho nestačil ani z části naplnit. Dana White, jak už je u něj v podobných případech zvykem, však krotil vášně. Své si k věci řekla i jedna kontroverzní osobnost a nakonec je všechno jinak.

Karlos Vémola ostře odepsal rivala Mikuláška

Jak to tedy aktuálně vypadá? Khazmat Chimaev svou kariéru neukončuje. Do věci totiž zasáhl neoficiální prezident Čečenské republiky Ramzan Kadyrov, který Chimaevovi vysvětlil, že je pro čečenský lid obrovskou inspirací a že je jeho kariéra pro celý národ hodně důležitá. Vlk tedy nakonec uznal, že teď dá tělu potřebný klid a poté se vrhne zpět do tréninku a zápasení.

Chimaev si totiž v podstatě zavařil sám, protože místo toho, aby odpočíval, tak se vydal na trénink, který nedopadl vůbec dobře. “Když ho převezli do USA, tak ho lékaři vyšetřili a nasadili mu prednison, což je dost ošklivý steroid. Je tedy na prednisonu, v souvislosti s čímž by měl jen relaxovat, odpočívat a počkat, až se dá tělo dohromady. On však dneska vyrazil na trénink a cítil se na hovno, takže pod tlakem emocí napsal to, co napsal. Neměl by vůbec trénovat, ale víte, jaký je to divoch. Dříve mluvil o tom, že bude zápasit co týden a nyní není ani schopný trénovat. Prostě to na něj dolehlo, takže napsal, že končí. My se o něj postaráme,” vysvětlil Dana White.

Otázkou je, kdy by mohly být Chimaevovy vazby na Kadyrova problém pro USA, což by mohlo vyústit v to, že by měl zakázaný vstup do země. Nedávno jsme vás totiž informovali o problémech organizace ACA (více ZDE), na kterou dopadly některé sankce.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *