Co hledáte?

Cože? Khamzat Chimaev ukončil kariéru?

Cože? Khamzat Chimaev ukončil kariéru?

Tak jsme se dočkali hodně nečekaného zvratu. Původně se předpokládalo, že Kahmzat Chimaev bude touto dobou na špičce divize, kde se o něm bude mluvit jako o možném dalším titulovém vyzyvateli. V polovině minulého roku na UFC Ostrově totiž dokázal jen pár dní po sobě jasně vyhrát dva zápasy. O několik měsíců později pak přidal další dominantní výhru, když soupeře tvrdě ukončil hned prvním úderem zápasu. UFC v něm vidělo obrovský potenciál, takže mu následně domluvilo zápas s Leonem Edwardsem. Na ten však navzdory několika přesunům termínu nedošlo a asi ani nedojde. Chimaev má totiž stále zdravotní komplikace, které jsou evidentně tak vážné, že uvažuje o konci kariéry.

BLVR: Paige VanZant se předvedla v mokrém tričku!

“Rád bych vám všem poděkoval za podporu, kterou jsem od vás na své cestě cítil. Mám však za to, že je konec. Ano, nedokázal jsem sice dojít až k titulu, ale v životě jsou důležitější věci, než je vítězství. Možná vás to zklame, ale moje srdce a tělo mi dali jasný signál. Moc děkuji svému týmu a také UFC,” vzkázal Khamzat Chimaev, čímž asi většinu MMA komunity hodně překvapil.

Ještě minulý rok Vlk avizoval, že bude klidně zápasit každý týden, ale najednou se do boje nedokáže dostat ani po několika měsících. Chimaev totiž minulý rok prodělal koronavirus, který jej evidentně zasáhl hodně tvrdě a silně. Ani týdny a měsíce poté totiž není schopen naplno trénovat. Stále ho prý trápí zdravotní komplikace, které jsou evidentně hodně frustrující.

Vedení UFC mu sice zajistilo přesun do Las Vegas, kde se mu dostává té nejlepší možné zdravotní péče, ale evidentně to zatím moc nepomohlo.

Uvidíme tedy, co se z celé situace nakonec vyvine. Chimaev nemusí být všem úplně sympatický, ale není pochyb o tom, že to je bojovník s extrémním potenciálem, který by v lize mistrů mohl dokázat velké věci.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

3 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *