Co hledáte?

Au! Jeden pekelný calf kick a bylo zle

Au! Jeden pekelný calf kick a bylo zle

Asi není potřeba nijak extra zdůrazňovat, že calf kicky, neboli kopy na lýtko do oblasti pod kolenem, jsou poslední roky velkým MMA trendem, který o sobě dal světu hlasitě vědět například i skrze ostře sledovanou odvetu Poirier vs McGregor 2. Dustin je totiž skvěle zařadil do své strategie, díky které dokázal Ira ochromit a následně i tvrdě ukončit. Podobně tomu bylo i v souboji Vera vs O´Malley, kdy Vera skvěle trefil nerv, kvůli čemuž Sugovi znovu odešla noha, což byl začátek konce. Příkladů bychom však v poslední době našli celou řadu. Jeden z nich však dopadl hůře, než všechny ostatní. Stačil totiž jediný kop na lýtko a kost byla na kousky.

Cože? Khamzat Chimaev ukončil kariéru?

Na australském turnaji Urban Fight Night 24 došlo na hlavní zápas Dean Maxwell vs Rayment Randall, který byl dokonce titulový. Ve hře tedy bylo hodně, ale vše bohužel skončilo hodně bolestivým zraněním. Randall totiž vyslal jedovatý calf kick, který přesně dopadl na cíl. Maxwell se následně snažil na nohu došlápnout, ale bohužel došlo na nejhorší a borec se velice rychle poroučel k zemi s nepříjemnou zlomeninou.

 

V souvislosti se zmíněným soubojem Vera vs O´Malley jsme tu už kopy na lýtko rozebírali, ale určitě neuškodí drobné zopakování, Když začal modifikovaný kop na nohu před lety používat Benson Henderson, mnoho lidí se udivovalo, proč by dobrovolně přestal mířit na stehenní úpon nad kolenem. Ovšem calfkick má několik nesporných výhod. První z nich je, že oproti stehnu je velmi obtížné tuto oblast posílit. Při zvednutí špičky ucítíte, že se vám na holeni zatnuly svaly. Ani ty nejsou z nejsilnějších a jsou náchylné na poškození. Při neúplném vykrytí kopu přesně tyto svaly nastavíte a téměř si nepomůžete… Neurapraxie je poranění periferních nervů, které jsme měli v posledních letech možnost vidět už mockrát. V našem případě se jedná o peroneální nerv, který vede po straně nohy od kolene až do nártu. Poranění je dočasné, nerv není přerušen, ale pouze utlačen. Doba regenerace je individuální, podle vážnosti poškození začne nerv plně fungovat nejpozději do dvou týdnů. Může se však zahojit i za několik hodin. Nejednou jsme viděli, jak zápasník inkasuje calfkick a z ničeho nic ho přestane poslouchat kotník.”

Tags:

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *