Co hledáte?

Hladový Rakic prozradil, co je v MMA nejdůležitější

Hladový Rakic prozradil, co je v MMA nejdůležitější

Blížící se turnaj UFC 259 samozřejmě nabídne titulovou bitvu šampionů Jan Blachowicz vs Israel Adesanya, ale v rámci polo-těžké váhy se můžeme těšit i na skvělou válku Santos vs Rakic. Právě Rakic, v souvislosti s nímž se jednu dobu spekulovalo o možném souboji s naším Jirkou Procházkou, vyniká skvělým postojem, po posledním zápase wrestlingem a dlouhodobě skvělým cardiem. Právě o své výdrži se rozpovídal v jednom z posledních rozhovorů.

Conor McGregor UFC vydělal neuvěřitelné jmění

“Trénuji hodně tvrdě a moji trenéři mi samozřejmě dávají pořádně zabrat. Jedeme každý jeden den. Věřím, že jsem schopný jít klidně 5 kol, protože jsem na to připravený. Můžete mít nejlepší techniku nebo největší sílu, ale když nemáte energii na to, abyste něco z toho použili, tak je zle. Podle mě je právě cardio nejdůležitější věc v celé téhle hře,” vysvětlil Aleksandar Rakic.

Rakic byl v UFC dlouho známý, jako skvělý postojář, ale v posledním duelu s bývalým titulovým vyzyvatelem Smithem dokázal, že je hodně nebezpečný a silný i na zemi. Právě po poslední výhře Rakic netušil, jaký bude jeho další zápas, takže se prý pro jistotu připravoval na pěti-kolový duel, i když bylo pravděpodobnější, že půjde “jen” o tři kola, “Když víme, že půjdeme pět kol, tak běžně jedeme sparring na 5-6 kol. Při přípravě na normální zápas jedeme minimálně tři kola. Právě po souboji se Smithem jsem nevěděl, co bude, takže jsem hodně využíval veslovací trenažér, díky kterému jsem si vybudoval základní cardio.”

Rakic má před sebou na turnaji UFC 259 hodně velkou výzvu. Utká se totiž s bývalým titulovým vyzyvatelem Santosem, který dokázal dostat do úzkých i Jona Jonese. Během souboje si však poranil obě nohy, což si vyžádalo delší zápasovou pauzu, která se pak projevila v posledním souboji s Teixeirou, který Thiago prohrál ve třetím kole via RNC.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *