Co hledáte?

Khabib Nurmagomedov uzavřel velkou kapitolu

Khabib Nurmagomedov uzavřel velkou kapitolu

V MMA světě, který se dynamicky mění a téměř každý den nabízí nový obsah a různé zvraty, je až překvapující, že se stále řeší události, ke kterým došlo minulý rok na turnaji UFC 254. Tehdy totiž šampion lehké váhy Khabib Nurmagomedov dokázal hned ve druhém kole ukončit Justina Gaethjeho, díky čemuž svou už tak neuvěřitelnou bilanci vylepšil na 29-0. Logicky se tedy čekalo, kdo bude další soupeř, skrze kterého by se Orel mohl dostat na bájnou bilanci 30-0. Khabib však překvapil, protože po souboji oznámil, že slíbil matce, že bez zesnulého otce už do UFC oktagonu nepůjde. Určitá naděje však stále přeci jen existovala. Ta je nyní, zdá se, pryč.

Conor McGregor UFC vydělal neuvěřitelné jmění

Obecně se totiž spekulovalo o tom, že jestli se má Khabib vrátit zpět do oktagonu, tak kvůli souboji s legendárním Georgesem St-Pierrem. Ten totiž o možném souboji s neporaženým šampionem lehké váhy hodně mluvil. Na možný duel se samozřejmě těšili i fanoušci, protože bychom dostali zajímavý souboj dvou hodně podobných stylů, který by však byl samozřejmě do určité míry ovlivněn GSPho věkem a zápasovou neaktivitou.

Právě na soupeřův věk se Khabib odkázal v jednom z posledních rozhovorů, “Když se řekne GSP, tak je to samozřejmě jméno, které mě hodně motivuje. Návrat kvůli němu by mě tedy lákal, ale už je po všem. Však je mu už 40 let. Měli bychom ho nechat být. Samozřejmě ho všichni máme rádi, je to velká legenda sportu. Vždy navíc bojové sporty skvěle reprezentoval. Je to však tak, jak to je. Bude tady Khabib a bude tady GSP.”

Neporažený Orel se tak evidentně smířil s tím, že se s legendárním borcem nikdy neutká. Kdo jiný by mohl Khabiba nalákat zpět do boje? Asi nikdo. Odveta s Conorem by samozřejmě dávala smysl po finanční stránce, ale tu teď asi Nurmagomedov nijak zvlášť neřeší. Naopak své vydělané peníze investuje a rozbíhá celou řadu různých projektů, kterými bude chtít naplnit svůj po-zápasový život.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

5 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *