Co hledáte?

Co mají společného Cerrone a Procházka?

Co mají společného Cerrone a Procházka?

Co mají společného UFC veterán Donald Cerrone a bývalý šampion organizace Rizin Jiří Procházka, který si aktuálně razí cestu na vrchol polo-těžkou váhou organizace UFC? Ano, oba jsou součástí ligy mistrů, ale jejich spojitost je mnohem bizarnější a váže se na náhodné testování, které pravidelně provádí anti-dopingová agentura USADA.

Nemá šanci! Khabib odepsal Conora McGregora

Hlavní trik USADA kontrol je v tom, že samozřejmě přichází bez ohlášení. Bojovníci a bojovnice proto musí pravidelně do systému vyplňovat, kde se budou daný den nacházet, aby je případná kontrola mohla zastihnout. Nevyzpytatelná je i hodina kontroly. Někdy přijde v průběhu dne, někdy v noci a někdy ráno. Právě na pozdní kontroly ze strany USADA si před zápasem s Costou stěžoval šampion Israel Adesanya.

K věci, co mají Cerrone a Procházka společného? Oba totiž na kontrolu vytáhli zbraň. “Mě překvapili v 6 ráno. V 6 ráno byli u mě doma. Normálně zaklepali. Hned jsem sáhl po kvéru a říkám co, kdo je? A oni, že tady anti-dopingová komise,” zmínil se Denisa o zajímavé návštěvě v jednom z blogů před UFC debutem.

Podobná věc se stala i Cerronemu, který si všiml, že na jeho BMF ranč vstoupili nezvaní hosté. Samozřejmě se hned chopil zbraně, aby narušitele vyprovodil a možná i vystrašil, ale nakonec se ukázalo, že jde o anti-dopingovou kontrolu.

V ani jednom případě se nakonec špatného nestalo, ale minimálně to ukazuje, jak náročnou mají kontroloři práci.

Podobných historek je samozřejmě celá řada. Conor byl například jednou testován přímo na své luxusní jachtě. Sice totiž v minulosti hned několikrát ukončil kariéru, ale zůstával v USADA testovacím programu, což mu pak vždy umožnilo rychlý návrat zpět do boje. Pokud totiž bojovník z programu vystoupí, tak při případném návratu do oktagonu do něj musí zase vstoupit nejpozději půl roku před daným zápasem.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *