Co hledáte?

Nemá šanci! Khabib odepsal Conora McGregora

Nemá šanci! Khabib odepsal Conora McGregora

Na prvním číslovaném turnaji roku 2021 jsme byli svědky návratu Conora McGregora, který však nevyšel tak, jak hvězdný Ir plánoval. Conor totiž před odvetou s Dustinem Poirierem avizoval, že souboj ukončí do 90 sekund. To se mu nepodařilo a navíc se mu ani nepodařilo zvítězit. Poirier jej totiž skvěle rozebral pomocí kopů a ve druhém kole si tak došel pro obrovsky cenné vítězství. Stále ještě úřadující šampion lehké váhy Khabib Nurmagomedov si myslí, že Conor už se na vrchol nevrátí. Nabízí i poměrně logické vysvětlení.

Khabib ukázal, jak špatně vypadal měsíc před soubojem s Gaethjem

“Nikdy. Žádný člověk nikdy nebude mít tu nejlepší možnou formu dvakrát. Nemluvím teď jen o bojování a Conorovi, ale obecně o sportech. V týmu je to jiné. Takový Real Madrid byl v nejlepší formě v roce 2000, ale poté i v letech 2016, 2017 a 2018. V roce 2014 například vyhráli Ligu mistrů. V týmu jde však o to, že se hráči průběžně mění a doplňují se. Na box, wretling nebo MMA je však člověk sám. V takovém případě prostě nemůže dosáhnout na svou nejlepší formu dvakrát po sobě,” myslí si Khabib Nurmagomedov.

Ten odešel na vrcholu, i když by ještě klidně mohl nastoupit do celé řady dalších duelů. Sám se však nechal slyšet, že už dosáhl všeho, čeho dosáhnout chtěl. V lehké váze nyní nevidí žádné velké výzvy, které by ho lákaly do dalšího tvrdého tréninku. Navíc matce slíbil, že bez zesnulého otce Abdulmanapa už do boje nepůjde.

Co se týče Conora, tak je pravda, že okolnosti jeho života se značně změnily. Když šel na vrchol, tak žil dennodenně jen tréninkem a MMA světem. Nyní však má početnou rodinu, pohádkové bohatství, několik firem (Proper 12, August McGregor) a celou řadu mediálních povinností. Nikdy už se tak nebude moct sportu věnovat tak, jako tomu bylo před lety.

Výše zmíněné neznamená, že by teď byl Conor špatný bojovník. Stále patří mezi elitu, ale už v sobě asi zkrátka nikdy nenajde ten hlad a zápal, který ho zdobil v době, kdy procházel pérovou váhou doslova jako horký nůž máslem.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

6 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *