Co hledáte?

“MMAsters League má dobře nakročeno,” věří Lesák

“MMAsters League má dobře nakročeno,” věří Lesák

Elitní postojář Luboš Lesák se připravuje na vstup do MMA. Vlivem zranění ruky, které si přivodil na turnaji OKTAGON UDG přišel o finále proti Tadeáši Růžičkovi a následně i o start na prvním turnaji organizace MMAsters League, kde měl zápasit v MMA strikingu. Když už se zdálo vše v pořádku a finišovala Lesákova příprava na MMAsters League 2, tak se operovaná ruka ozvala znovu. Lesák musel ze zápasu opět odstoupit a odmítnout i nabídku od organizace OKTAGON na účast v prestižní postojářské pyramidě.

UFC elita reaguje na představení Kamaru Usmana

Co říkáš na dva proběhnuvší galavečery MMAsters League, kde jsi vlivem zranění ani na jednom nemohl startovat? A jak vidíš šance MMAsters League se prosadit a trvale usadit na české scéně bojových sportů?

MMAsters League má dobře nakročeno. První galavečer byl na rozjezd, ale skvělý, druhý už byl hodně kvalitní a myslím, že třetí bude ještě zase kvalitnější. Vše je v začátku, takže to chce čas, ale myslím, že to bude kvalitní konkurence ostatním organizacím.

Jak probíhá období, kdy se připravuješ na zápas? Co se změní oproti normálnímu období?

Zvýším intenzitu tréninků. Víc do toho šlapu. Mám až čtyři tréninkové fáze denně a čím víc se blíží zápas tím víc se zaměřuji na rychlost.

Jak vypadá od rána tvůj zápasový den?

Většinou spíš odpočívám, zkouknu ještě nějaké video se soupeřem, kde má chyby, na co se zaměřit a projedu si znovu taktiku. Postupně se taky dojídám, dám si procházku a nějaký stínový box a jedu na halu.

Máš nějaké rituály před zápasem?

Žádný rituál nemám. Jedině snad, že si pouštím tvrdou muziku a naladím se do „zvířecího“ módu.

Kolik běžně shazuješ do zápasu?

Pět až šest kilo.

Jak nebo čím se po zápase odměňuješ?

Jídlem a můj hřích je káva. Druhý den se pořádně najím a válím se u televize.

Řešíš stravu jen v přípravném období nebo si jí hlídáš pořád?

Snažím se jen, abych měl pestrou stravu. Kalorie si nijak nehlídám. Nevybírám si, klidně si dám smažené, ale snažím se, abych měl dost zeleniny a ovoce. Víc to neřeším.

Připravuješ si na každého soupeře speciální strategii a nakoukáváš si soupeře na videu, nebo tohle necháváš na trenérech?

Soupeře si nakoukávám a studuji jednak já, ale zároveň a hlavně i můj trenér Dušan Macák. Připravuji si potom podle toho strategii a té následně přizpůsobuji tréninky.

Zdroj: MMAsters League

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *