Co hledáte?

Khabib vysvětluje, jak to bude s jeho titulem šampiona

Khabib vysvětluje, jak to bude s jeho titulem šampiona

Už od turnaje UFC 254 (nyní nás čeká UFC 258) se řeší, jak to bude s neporaženým šampionem lehké váhy Khabibem Nurmagomedovem. Ten totiž po poslední výhře nad Gaethjem oznámil, že končí, protože matce slíbil, že bez otce už do UFC oktagonu nevstoupí. UFC prezident Dana White se jej sice snažil všemožně přemlouvat, ale evidentně se nepodařilo. Orel tedy nyní vysvětlil, jak to s vrcholem lehké váhy bude.

Nepoučitelný Alex Lohoré si znovu stěžuje

“Nelíbí se mi, v jaké situace teď lehká váha je. Nechci titul zbytečně držet. Poirier a McGregor mají za sebou vzájemný zápas a UFC už začíná pracovat na titulové bitvě, která by se měla odehrát někdy v květnu nebo červnu. Dana mi říkal, že se mnou ještě není hotový. V únoru se chystám do Vegas na zápasy, takže si spolu znovu promluvíme. Bude muset udělat rozhodnutí a já ho budu respektovat a vyjdu mu vstříc. Poirier ani McGregor mě moc neoslnili. Podle mě si však titul zaslouží právě Poirier. Stačí se podívat s kým zápasil. Většinou se jedná o budoucí členy síně slávy,” vysvětlil Khabib Nurmagomedov.

Aktuálně to tedy vypadá tak, že během února padne konečno rozhodnutí. Dana se možná Orla ještě bude snažit naposledy přesvědčit, ale pokud se mu to nepodaří, tak ho požádá o to, aby odevzdal svůj titul. S tím Khabib očividně počítá a je na tento krok připravený.

V květnu nebo červnu by se pak korunoval nový šampion. Kdo bude mít šanci se o titul utkat? Možností je hned několik. Ve hře je Poirier, Gaethje, Oliveira, Chandler a samozřejmě i McGregor. Právě včera se skrze informaci od Ariela Helwaniho začalo mluvit o završení trilogie Poirier vs McGregor 3. Je tak klidně možné, že půjde o titulový zápas. Poirier si ho totiž jasně zaslouží a McGregor je hvězda, pro kterou dlouhodobě platí jiná pravidla, než pro zbytek bojovníků.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *