Co hledáte?

Poirier vysvětluje, proč chce bitvu s Diazem

Poirier vysvětluje, proč chce bitvu s Diazem

Bývalý prozatímní šampion lehké váhy Dustin Poirier je aktuálně v hodně výhodné pozici. Poté, co se mu na turnaji UFC 257 podařilo jako vůbec prvnímu bojovníkovi ukončit Conora McGregora via TKO, je totiž velice blízko další titulové šanci, ale stejně tak i několika hodně zajímavým zápasům. Samozřejmě se mluví o završení trilogie s Conorem, který o souboj hodně stojí, ale zmiňovala se i bitva Poirier vs Diaz, se kterou oba evidentně souhlasí. Proč však Dustin touží zrovna po tomto souboji, když by mohl usilovat o titul? Důvod je prostý.

Dustin Poirier se vzdává práva na titulovou bitvu?

“Byl by to hodně zajímavý a zábavný zápas. Právě součástí takových zápasů bych chtěl být. Když mě něco hodně zajímá, tak mě to motivuje k tomu, abych každý den pořádně makal. Diaz mě hodně zajímá. Vyrostl jsem na jeho zápasech a navíc je to pořád hodně velké a relevantní jméno. Tak to prostě je. Bylo by to zkrátka hodně zábavné. Fanoušci by byli určitě pro, kdyby se tento zápas domluvil. Dává to smysl z hlediska lehké váhy? Ne. Dává to smysl z pozice, ve které aktuálně jsem, kdy jsem velice blízko titulu? Ne. Je to však zábavný souboj a o tom bojování je,” vysvětlil Dustin Poirier upřímně.

Je na první pohled jasné, že ze sportovního hlediska souboj opravdu moc smyslu nedává, naopak je to pro Dustina spíše velký risk a krok zpět, ale rozhodně by šlo o skvělý zápas, který by přitáhl hodně pozornosti.

Navíc se stále neví, jak to bude se šampionem divize Khabibem. Zrovna dnes ráno se totiž objevily spekulace o tom, že se pracuje na souboji Khabib Nurmagomedov vs Georges St-Pierre. Bývalý UFC zápasník Kenny Florian to prý má potvrzené od důvěryhodného trenéra. Manažer Ali Abdelaziz sice novinku okamžitě popřel, ale to ještě nemusí nic znamenat.

Uvidíme tedy, jak se na vrcholu lehké váhy všechno vyvine, protože se nabízí hned několik hodně zajímavých scénářů.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *