Co hledáte?

Dustin Poirier prozradil, jaký je jeho cíl

Dustin Poirier prozradil, jaký je jeho cíl

Dustin Poirier vstupoval do souboje s Conorem McGregorem, kterým byl hlavním zápasem turnaje UFC 257, jako jasný outsider. V prvním zápase se totiž nechal hodně tvrdě ukončit, takže mu, navzdory tomu, jak moc se od té doby zlepšil a posunul, málokdo věřil. Když už někdo předpovídal, že by mohl vyhrát, tak jen v případě, že přežije prvotní tlak a nakonec Conora utahá v pozdějších kolech. Realita však byla úplně jiná. Byl to totiž právě Poirier, kdo skvěle kombinoval jedovaté kopy a šikovné kombinace, které nakonec vedly k ukončení ve druhém kole via TKO. Poirier je tak znovu skloňován jako možný titulový vyzyvatel.

Procházka se s Reyesem v únoru bohužel neutká

“Nejvíce ze všeho respektuji týpky, jako je třeba Bisping a nebo Lawler. Ti totiž ukázali, že padli na dno, když byli tvrdě ukončeni, ale i přesto zůstali věrní své cestě a postupně se vyšplhali až na vrchol a navzdory nepříjemnostem, prohrám a překážkám nakonec získali šampionský titul. Takovou cestu budu mít i já. Už několikrát jsem padnul a musel čelit neúspěchu, ale věřím, že jsem vždy ukázal, že se nehodlám vzdát. Chci se dále vyvíjet, získat titul, párkrát ho obhájit a pak budu moct skončit. Vidím to maximálně na dalších pět let,” vysvětlil Dustin Poirier.

Ten dostal šanci o titul zabojovat v roce 2019, ale přes Khabiba bohužel nepřešel. Sice jej dokázal natrefovat a zamknout do gilotiny, což byl možná nejkrizovější moment Khabibovy kariéry, ale Orel se nakonec zvládl vyprostit a dojít si pro vlastní výhru via RNC.

Dustin však následně v nádherné válce porazil Hookera a poté tvrdě ukončil McGregora. Nyní tak po právu znovu pomýšlí na titulovou šanci, ale zatím se přesně neví, s kým se utká. Nabízí se totiž rozjetý Oliveira, ale stejně tak se budou hlásit o slovo i McGregor, Gaethje a možná i další borci. V první řadě je však třeba vyřešit situaci kolem Khabiba, který se ještě stále nevzdal titulu, i když několikrát potvrdil, že opravdu končí.

Tags:
Následující článek

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *