Co hledáte?

Lišácký plán, jak nalákat Khabiba zpět do boje?

Lišácký plán, jak nalákat Khabiba zpět do boje?

Od turnaje UFC 254, který se odehrál na konci října, se průběžně řeší, jak to tedy bude s neporaženým šampionem lehké váhy Khabibem Nurmagomedovem. Ten totiž po výhře nad Justinem Gaethjem oznámil, že končí, protože matce slíbil, že bez zesnulého otce už do UFC oktagonu nepůjde. Dana White však okamžitě oponoval, že Orla přemluví, což se, jak už nyní víme, s největší pravděpodobností nepodaří. Poslední Khabibův vzkaz byl totiž v tom smyslu, že je několik úrovní nade všemi lehkými vahami a nemá tedy motivaci se vracet na další zápas. Možná však existuje jedna zajímavá možnost, jak ho přeci jen nalákat zpět do boje.

Jiří Procházka reaguje na svou UFC postavu

“Umím si představit situaci, kdy by se Khabibův kamarád Islam Makhachev prosadil v divizi, získal si nějaké jméno a následně padl. Pokud by pak ten bore, který by ho porazil, Khabiba vyzval, tak by se mohlo stát, že se Khabib vrátí jen proto, aby svého blízkého přítele pomstil. Řekl by si, že tuhle výhru získá pro Islama,” nabídl zajímavý plán Daniel Cormier, který si je s Khabibem hodně blízký, takže velice dobře zná jeho mentalitu a nastavení.

Sám Nurmagomedov se hned několikrát nechal slyšet, že už v rámci MMA dosáhl všeho, čeho dosáhnout chtěl a vlastně už nemá motivaci dál zápasit. Zkrátka odešel na vrcholu, což umí málokdo. Prohra kamaráda a v podstatě bratra, protože celý tým je hodně semknutý, by ho však mohla pořádně rozpálit.

Zmíněný Islam půjde do boje na začátku března, kdy se na turnaji UFC 259, který nabídne hned 3 titulové bitvy – Blachowicz vs Adesanya, Nunes vs Anderson a Yan vs Sterling, utká s Doberem. Od toho se v případě výhry velké vyzývání Khabiba čekat nedá, ale kdyby Islam vyhrál, tak už by mohl pomýšlet na nějakého známějšího soupeře, který by případné výhry mohl zkusit využít.

Samozřejmě se jedná jen o Cormierovy teorie, ale ve skutečnosti to spíš bude tak, že Khabiba už prostě v oktagonu neuvidíme.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *