Co hledáte?

Conor McGregor dostal dlouhou zdravotní stopku

Conor McGregor dostal dlouhou zdravotní stopku

V noci ze soboty na neděli se odehrál první UFC číslovaný turnaj roku 2021, jehož hlavní zápas nabídl poměrně velké překvapení. Sice se čekalo, že bychom se v souboji Poirier vs McGregor 2 mohli dočkat poměrně vyrovnané podívané, protože oba borci se od prvního střetu značně posunuli, ale málokdo asi předpovídal, že se Poirier v postoji prosadí tak moc, že bude schopen Ira ve druhém kole ukončit via TKO. V průběhu souboje mu navíc doslova zmasakroval nohu, což se následně odrazilo i ve zdravotní stopce, kterou bývalý dvojnásobný šampion vyfasoval.

UFC elita reaguje na tvrdý pád Conora McGregora

V návaznosti na turnaj UFC 257 byla krom výplat (ZDE) zveřejněna i zdravotní omezení, kterým vévodí právě Conor McGregor, který po zápase několikrát zdůraznil, že jeho noha byla mrtvá a že nic podobného nikdy předtím nezažil.

Právě v souvislosti s rozkopaným lýtkem a TKO prohrou dostal Conor půlroční omezení, které může být zkráceno v případě, že dodá potvrzení od lékaře, že je jeho noha v pořádku a připravená na další duel. Tak či tak by však nyní neměl 45 dní bojovat a na dobu 30 dní se mu zakazuje tvrdý trénink zahrnující údery a kopy.

Conor tak nyní bude mít relativně dost času na to, aby společně s týmem celý poslední výkon zanalyzoval a následně se rozhodl, co bude dál. Hned po zápase sice předesílal, že by se chtěl určitě brzy vrátit zpět do oktagonu, ale uvidíme, jak se mu to s odstupem rozleží v hlavě.

Co se týče našeho zástupce Macha Muradova, tak ten by neměl 30 dní bojovat a 21 dní se musí vyvarovat “kontaktnímu” tréninku. Jeho soupeře Sanchez, kterého Mach ve třetím kole nejprve doslova roztančil a následně na pletivu ukončil sadou úderů, je na tom o poznání hůře. Buď si dá 180 dní pauzu a nebo dodá celou řadu lékařských potvrzení, že je v pořádku. Stejně tak nesmí minimálně 45 dní bojovat a bude 30 dní bez kontaktu.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *