Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Organizace ACA řeší další velký problém

Organizace ACA řeší další velký problém

Spojené státy americké na konci minulého roku uvalily sankce na několik představitelů Čečenska. Tyto opatření se dotýkají i organizace ACA, kterou spoluvlastní vládce Čečenské republiky Ramzan Kadyrov. Právě toho se sankce týkají nejvíce…

Šílené! Holloway prozradil, jak se na válku připravoval

V roce 2017 Spojené státy přidaly vůdce Čečenska na Magnitský seznam sankcí a označily Ramzana Kadyrova za odpovědného za mimosoudní popravy, mučení a další porušování lidských práv v Čečensku. V květnu 2020, Instagram kvůli sankcím od USA vymazal stránku Ramzana Kadyrova. Na konci minulého roku ministerstvo financí USA uvedlo na černou listinu šest Kadyrových společností, jako jsou Absolute Championship Akhmat (ACA), Akhmat MMA, FC Akhmat Groznyj, Nadaci Akhmat Kadyrov, Megastroyinvest a Chechen Mineral Waters Ltd. 

Nyní sankce USA vyústily v zablokování YouTube kanálů fotbalového klubu FC Akhmat a MMA organizace Absolute Championship Akhmat (ACA). Vrcholoví manažeři organizace uvedli, že se neúčastnili žádných porušování lidských práv a tyto kroky nechápou. Sportovní pozorovatelé naznačují, že se tyto kroky více dotknou MMA, než fotbalového klubu. 

„Americká společnost Google, která vlastní videa na YouTube, nelegálně zablokovala kanál YouTube ruské MMA ligy ACA v souvislosti se sankcemi USA a zařazením ACA na Magnitský seznam. Věřím, že sankce USA, které vstoupí v platnost proti naší organizaci bez nařízení a soudního procesu jsou zcela nezákonné. Byla porušena práva právnické osoby, zásady hospodářské soutěže a právo na obhajobu,“ uvedl prezident organizace Alexej Yatsenko, jak citoval web Absolute Championship Akhmat.

ACA, Alexey Yatsenko

Rozhodčí Herb Dean už účast na turnaji ACA odmítl…

Yatsenko rovněž poznamenal, že blokování kanálu YouTube poškodilo zájmy milionů fanoušků, kteří sledovali zápasy MMA pořádané Absolute Championship Akhmat. Nyní tedy na YouTube budete hledat záznamy duelů marně. Zápasníci z USA mají momentálně velké dilema, zdali se budou i nadále účastnit soubojů v ACA. Například americký sudí Herb Dean měl rozhodovat několik zápasů na turnaji ACA 115, ale kvůli sankcím to odmítl. Šampion ruské organizace v těžké váze Tony Johnson naopak uvedl, že se těší na svoji další obhajobu titulu a je tak zřejmé, že bude chtít v ruské organizaci pokračovat.

Vládce Čečenska Ramzan Kadyrov se rád obklopuje lidmi z prostředí bojových sportů, a to by i pro ně mohl být velký problém. V minulosti byli z UFC propuštěni přemožitel Jiřího Procházky Abdul-Kerim Edilov a zápasník muší váhy Magomed Bibulatov. Nyní by pro bojovníky mohl být problém dostat se z organizace ACA do amerických organizací jako jsou UFC, Bellator nebo PFL. Udělení víz pro osoby spojené s Kadyrovem nebude rozhodně  nic jednoduchého.

ACA, Kadyrov, Chimaev

Khamzat Chimaev nedávno navštívil Ramzana Kadyrova

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *