Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

V čem Procházka vládne divizi a dalece překonává i šampiona?

V čem Procházka vládne divizi a dalece překonává i šampiona?

Poté, co se v rámci organizace Rizin probojoval až na pozici šampiona polo-těžké váhy, kterou dokázal i obhájit, se Jiří Procházka konečně přesunul do nejprestižnější MMA organizace na světě. Při jeho vstupu do UFC si samozřejmě mnozí kladli otázku, jak se mu bude v lize mistrů dařit? Denisa však jakékoliv pochyby zcela vymazal a nechal v zapomnění. Při svém debutu se mu totiž podařilo bývalého titulového vyzyvatele Oezdemira tvrdě ukončit, čímž si připsal 27. vítězství a 26. ukončení před limitem. Právě to je aspekt, ve kterém celé divizi zcela vládne a v tomto ohledu na něj nemá ani šampion Jan Blachowicz.

Dustin Poirier si podepsal rozsudek smrti?

IG profil planetmma_ vyhodnotil, kteří TOP 15 bojovníci mají v rámci jednotlivých divizích nejlepší poměr ukončení vůči počtu vyhraných zápasů. Polo-těžké váze vládne právě Jiří Procházka, který má na svém kontě 27 výher s tím, že 26 jich dokázal získat před limitem. Jeho poměr ukončení před limitem vůči vyhraným zápasů tak dosahuje na skvělých 96 %.

Jak je na tom například aktuální šampion Jan Blachowicz? Ten vyhrál celkem 27 zápasů s tím, že 17 jich dokázal ukončit před limitem. Jeho poměr tak dosahuje zhruba 65 %.

Jaká je situace v ostatních divizích?

Těžká váha: Francis Ngannou – 100 % (15 výher / 15 ukončení)

Střední váha: Paulo Costa – 92 % (13 výher / 12 ukončení)

Welter: Khamzat Chimaev – 100 % (9 výher / 9 ukončení)

Lehká váha: Justin Gaethje – 91 % (22 výher / 20 ukončení)

Pérová váha: Korean Zombie – 88 % (16 výher / 14 ukončení)

Bantam: Marlon Vera – 88 % (16 výher / 14 ukončení)

Pérová váha: Brandon Royval – 92 % (12 výher / 11 ukončení)

Co se týče našeho Procházky, tak toho už na konci února čeká souboj s dalším bývalým titulovým vyzyvatelem Dominickem Reyesem. Ten má za sebou aktuálně 2 prohry, takže je otázkou, v jakém rozpoložení do bitvy nastoupí. Určitě si totiž bude vědom toho, že “musí” vyhrát, protože 3 prohry v řadě by už znamenaly značný propad. V MMA sice podobná matematika nefunguje, ale rozhodně je třeba brát v potaz i to, že Procházka Oezdemira tvrdě ukončil, zatímco Reyes se na výhru nad stejným soupeřem poměrně nadřel a dle mnohých měl duel dokonce prohrát.

Úvodní foto via BJP Store / UFC

Tags:

Mohlo by vás zajímat

2 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *