Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Souboje Jones vs Adesanya se nedočkáme?

Souboje Jones vs Adesanya se nedočkáme?

Jedním z největších možných zápasů, které by mohlo UFC výhledově udělat, je bitva Jon Jones vs Israel Adesanya. Oba borci se do sebe totiž pravidelně trefují na sociálních sítích, kde si slibují, jak jeden druhého porazí. Kdyby bylo na Jonesovi, tak už by asi na souboj došlo, ale Adesanya krotil vášně s tím, že chce nejprve ovládnout vlastní střední váhu a až pak bude uvažovat o přesunu do vyšších váhových kategorií. To se mu díky výhrám nad Whittakerem, Romerem a Costou také povedlo a tak nyní míří do polo-těžké váhy, kde už však Jon Jones není…

UFC chce chránit mozky svých bojovníků a bojovnic

“Nevím, jak to teď bude, když Jon Jones míří do těžké váhy. Nerad bych se tedy pro tento zápas nějak extrémně nadchnul. Adesanyu totiž čeká souboj se šampionem Blachowiczem. Jones se naopak přesouvá do těžké váhy. Existuje tedy hned celá řada překážek, které by oba borci museli překonat. Být vámi, tak se na souboj Jon Jones vs Israel Adesanya moc netěším,” varoval Dana White.

Jon Jones se v souvislosti s přesunem do těžké váhy vzdal titulu šampiona polo-těžké váhy a začal intenzivně pracovat na nabrání svalové hmoty. Jen těžko se tak bude v blízké době vracet do polo-těžké váhy, což sám potvrdil. Nechal se totiž slyšet, že v této divizi v podstatě dosáhl všeho, čeho dosáhnout mohl, a nyní tedy vyhlíží nové výzvy.

Jedinou možností, jak by se mohli Jones a Adesanya utkat, by tak musela být těžká váha. V té sice v rámci své kickboxové kariéry Adesanya působil, ale postoj přeci jen není MMA, kde váha hraje velkou roli. Obzvlášť pak u Jonese, který by jí dokázal skvěle využít při práci na pletivu nebo na zemi, kam nemá problém souboje přenášet.

Jak tedy radí Dana, zatím se na tento duel zbytečně netěšte, protože je klidně možné, že se ho nikdy nedočkáme.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *