Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Tony Ferguson se znovu opřel do Khabiba

Tony Ferguson se znovu opřel do Khabiba

Bývalý prozatímní šampion lehké váhy Tony Ferguson je zkrátka Tony Ferguson. Jde o elitního bojovníka, který je však v oktagonu i mimo něj trochu šílený. V minulosti měl dokonce psychické problémy, kdy měl za to, že mu byl voperován čip do nohy, nebo že mu ve zdech někdo sídlí, ale ty se mu evidentně podařilo vyřešit. Jeho vyjadřování je však stále hodně nevšední. Těžko říct proč, ale v jednom ze svých posledních příspěvků se například znovu opřel do Khabiba Nurmagomedova.

Novotný prozradil, o kolik organizace přišla peněz

“UFC 209. Ta tlustá hlava odstoupila ze souboje o prozatímní titul jen den před jeho konáním. Nedostal se ani na váhu, což dle vyjádření jeho manažera bylo způsobeno tím, že se neřídil radami a protokolem UFC. Byl nám nabídnut jiný soupeř v rámci lehké váhy. Šlo o jiné peníze, ale ve hře nebyl titulový zápas,” zavzpomínal Tony Ferguson, který si zároveň rýpnul do svého rivala Khabiba.

S tím se měl v minulosti utkat hned pětkrát, ale ani jednou na souboj nedošlo. Právě v souvislosti s turnajem UFC 209 byl problém v Khabibově váze. Ferguson se tak do boje nedostal. Následně zápasil až v říjnu, kdy se v hlavním zápase turnaje UFC 216 utkal s Leem, kterého dokázal ve třetím kole ukončit a stát se tak prozatímním šampionem divize.

To mu však nakonec k ničemu nebylo, protože mu byl následně titul odebrán, aniž měl možnost zabojovat o právoplatný titul. Místo něj se stal šampionem Khabib, který vládne lehké váze dodnes. Je to sice smutné, ale s ohledem na to, že Tony své dva poslední zápasy prohrál, se zdá, že se duelu Khabib vs Tony už nikdy nedočkáme.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *