Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Bitva Edwards vs Chimaev má nový termín

Bitva Edwards vs Chimaev má nový termín

Jedním z nejvýraznějších bojovníků problematického roku 2020 byl rozhodně Khamzat Chimaev. Ten se UFC fanouškům poprvé představil na UFC Ostrově, kde v podstatě během pár dní získal dvě velice dominantní vítězství. Na ty pak navíc navázal i v americkém APEX centru, kde první ranou zápasu tvrdě ukončil zkušeného Meerschaerta. Během krátké doby se tak z něj stal fenomén, který si například na IG získal více než milion sledujících. Vedení UFC se mu tak dlouho snažilo domluvit nějakého soupeře z vrcholu divize, ale s Vlkem nikdo nechtěl pochopitelně jít. Případná výhra by totiž nebyla nijak extra cenná a prohra naopak devastující. I díky lsti se však nakonec podařilo “přemluvit” Edwardse. Zápasu jsme se však zatím nedočkali.

Dustin Poirier si podepsal rozsudek smrti?

Původně se měli Edwards a Chimaev utkat v prosinci v hlavním zápase posledního UFC turnaje roku 2020. Nejprve se však objevily informace, že má koronavirus Chimaev a následně bylo potvrzeno, že má zdravotní potíže i Edwards. Souboj se tak přesunul na polovinu ledna na UFC Ostrov.

Pokud by šlo vše dobře, tak bychom se duelu dočkali už příští středu. Ani to však bohužel nevyjde. Chimaev totiž skutečně prodělal koronavirus, který ho evidentně zasáhl výrazněji, než si rozjetý borec myslel. Dle vyjádření jeho manažera Abdelazize se jeho plíce nezregenerovaly na plných 100 %, takže bylo nutné souboj znovu odložit.

Vedení UFC však o bitvu hodně stojí, takže jí přesunulo na 13.3., kdy bude hlavním zápasem dalšího Fight Night turnaje. Fanoušci už samozřejmě s trochou nadsázky vtipkují, že jde o novou verzi duelu Khabib vs Tony, kterého jsme se nikdy nedočkali. Tak daleko však snad situace nezajde a my se souboje Edwards vs Chimaev v březnu skutečně dočkáme.

Pro oba je to hodně důležitý souboj. Edwards má šanci zastavit rozjetý vlak a hlasitě si říct o titulovou šanci, zatímco Chimaev má možnost propracovat se na vrchol divize, kde už ho soupeři budou jen těžko odmítat.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *