Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Novotný prozradil, o kolik organizace přišla peněz

Novotný prozradil, o kolik organizace přišla peněz

Rok 2020 byl nejen pro MMA svět značně problematický. Chod lidstva se totiž na nějakou dobu v podstatě zastavil. Navzdory tomu, že organizace OKTAGON MMA díky projektu OKTAGON UDG a číslovaným turnajům zůstala v chodu, samozřejmě přišla o značnou číst příjmů, na které spoléhala v souvislosti se vstupenkami i příspěvky sponzorů. O kolik řádově OKTAGON přišel?

Karlos Vémola už si vybral prvního soupeře na rok 2021

“Nebýt pandemie, neměli bychom problém vyprodat šest velkých arén. Klesly i příjmy od sponzorů. Celkově jsme přišli o několik milionů euro,” prozradil Novotný pro server Šport.sk který tak doplnil prohlášení druhého majitele Nerudy, který uváděl, že se organizace dostala zhruba na 30 % tržeb, které se pro rok 2020 původně plánovaly. V souvislosti s nižšími příjmy samozřejmě muselo dojít i na avizované krácení výplat, “Správně vnímáme možnosti trhu a jen málokdy se pleteme. V průběhu UDG jsme sledovali čísla a tomu jsme přizpůsobili decentní snížení odměn OKTAGON týmu i bojovníků.”

Celkově se tak bavíme o ztrátách v řádech desítek milionů korun. Navzdory tomu se však organizaci, s ohledem na okolnosti, poměrně dařilo, “Navzdory všem útrapám v souvislosti s pandemií šlo o přelomový rok. Jako jediní jsme na scéně dokázali laťku nejen udržet, ale i zvednout. Za dosažená čísla ve sledovanosti v TV, na sociálních sítích i co se týče PPV si nás ve světě ještě více váží.”

Nyní má organizace před sebou další rok, který by mohl být znovu zlomový. Na konci roku 2020 totiž skončila spolupráce s O2 a programem O2 Tv Sport, takže československý MMA kolos se nyní poohlíží po novém partnerovi. Na tom však není OKTAGON životně závislý, jako tomu bylo v minulosti, protože si vede dobře i prostřednictvím vlastního PPV programu. Oficiální údaje o prodejích sice nejsou k dispozici, protože si je vedení samozřejmě stráží, ale díky základní diagnostice návštěvnosti webu oktagon.tv se dá odhadovat, že, i díky zápasům Karlose Vémoly, který generuje neuvěřitelný zájem, se v poslední době PPV prodává zhruba v řádech desetitisíců.

Zdroj: Šport.sk

Úvodní foto via OKTAGON MMA

Tags:

Mohlo by vás zajímat

9 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *