Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Cestou ranhojiče do Lucerny

Cestou ranhojiče do Lucerny

V další epizodě rubriky „Cestou ranhojiče“, kterou má na svědomí Bobesh Vojkůvka z Alpha Cutman Team, se podíváme do zákulisí boxerského turnaje v Lucerně.

Novotný prozradil, o kolik organizace přišla peněz

Už několik let mluvím o tom, jak moc bych chtěl dělat cutmana na Boxu v Lucerně. Síla myšlenky na UFC je samozřejmě o něco málo silnější. Místo konání čarokrásná Lucerna, dress code 30. let, box a ring, to vše tvoří výjimečnou atmosféru této akce. A já si ji vždycky přál zažít.

Když sleduju, co se kolem nás děje, jak padají všechny druhy podnikání, kde se schází lidé, tak je mi jasné, že jen my, scházející se lidé, s tím můžeme hnout. Největší tma je před svítáním, říká se. Zavolám Matoušovi s návrhem, který se mi zdá dobrý pro obě strany a třeba se dohodneme. Po pár dnech nahánění se po síti mi Matouš zavolal a jeho reakce na můj návrh byla skrz na skrz pozitivní.

Alpha Cutman tým v Lucerně

Fight Week 29. prosince 2020 jsme započali v sestavě Honza, Dan a BoBesh. Po dohodě s Matoušem a včasném splnění byrokratických náležitostí, což byly opět pěkné nervy, se mohl další můj malinkatý sen stát skutečností. A taky že jo. Alpha Cutman tým v Lucerně.

Na Václaváku jsme parkovali asi prvně. V Lucerně to šlo celkem rychle. Kontrola všech tělních otvorů se nekonala, stačilo přeposlat klíčové maily. Hned u vchodu si nás odchytil Toušák, dal nám instrukce s tím, že za chvíli začne rules meeting. Byl samozřejmě spíše zaměřený na dodržování opatření, především nošení roušek a nenatáčet ani nefotit průběh akce. 

Na box v košili s motýlkem

Byť byla akce bez diváků v kostýmech, rozhodli jsme sami se na takovou slávu trochu vyšňořit. Udělali jsme si nové košile, doladili je žlutými motýlky a to vše i díky, stejně jako poděkování, našim podporovatelům GoldHempz.cz, FIXE tape a MMA Shorties. Sami jsme se divili, jak nám to sluší. Hlavě ta změna.

Nikoho jsem netejpoval, byl malý zájem, ale Honza Helma dělal dvoje ruce. Gubu a pak Michala Reissingera, což bylo pro mě osobně největším a nejpříjemnějším překvapení večera.

S Danem jsem byl první půlku karty u ringu. Musím říct, že box není primárně můj šálek čaje, já raději thajský, ale několik zápasů mě vskutku překvapilo. Spojení taktického a tvrdého boxu je opravdu dobrá podívaná. Stál jsem v rohu například Šoury, Víta, Rosenberga nebo Šudy. Docela nové a ve výsledku i příjemné bylo spolupracovat s boxerskými, nebo celkově postojářskými trenéry. Na začátku každého zápasu jsme se dohodli na tom, co a kdy jim pomůžu a všichni byli rádi, že měli cutmana k dispozici, kdyby došlo na krev.

Na druhou půlku mě vystřídal u ringu Honza. Uklidil jsem naše nádobíčko a měl jsem defakto hotovo.

Večer Galavečer

Po povinné pouze jsem si mohl užít několik finálových zápasů jako divák a dopřál jsem si i vychlazené pivo. Soustředil jsem se hodně na detaily a chod celého gala. Režie a kamery, nástupy bojovníků, moderátora a taky samozřejmě Matouše. Bylo vidět, jak na něj dopadá tíha odpovědnosti spolu s operativním řešením akutních situací. Hodně mě mrzelo, když jsem například viděl, jak během státní hymny musí Matouš někoho napomínat, aby si to netočil na mobil. Bylo to skoro jako naschvál. V dnešní době pořádat jakoukoliv akci je extrémně náročné a ještě to budeme pormotérovi stěžovat takovými hloupostmi? Matoušovi se galavečer moc povedl a já věřím, že i my jsme si zde našli své místo.

A co dělá vlastně večer galavečerem? Co je to to gala? Galantní? Nejspíše. Buďme tedy všichni v téhle době více galantní. Pak budou takové i naše galavečery.

Autor: Bobesh Vojkůvka

Úvodní foto via Czechfighters

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *