Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

UFC chce chránit mozky svých bojovníků a bojovnic

UFC chce chránit mozky svých bojovníků a bojovnic

Nejen v MMA, ale i v mnoha jiných sportech dochází k poškození mozku. Organizace UFC se nyní zavázala k podpoření zdraví svých sportovců a rozšířila zajímavou spolupráci.

Karlos Vémola už si vybral prvního soupeře na rok 2021

UFC začíná investovat do dlouhodobého zdraví svých sportovců v oktagonu i mimo něj. To v poslední době dokládá i spojení se společností Cleveland Clinic’s Professional Athletes Brain Health Study. Nedávná zpráva, kterou přinesl web MMA Junkie, potvrdila, že UFC  uvolnilo celkem tři miliony dolarů na studii. Společnost se zavázala, že bude podporovat klinickou studii na dalších pět let v naději na minimalizaci šancí, že její atleti budou v budoucnu trpět dlouhodobým poškozením mozku.

K tomuto spojení se vyjádřil i provozní ředitel UFC Lawrence Epstein.S Clevelandskou klinikou spolupracujeme již deset let a jsme hrdí na to, že jsme již na financování této studie vyčlenili více než 2 miliony dolarů. Celý tento vztah UFC s Clevelandskou klinikou se stal ústředním bodem UFC. Za posledních 10 let bylo výsledkem studií, které byly provedeny, generováno obrovské množství dat. Tato data byla použita v 31 dosud recenzovaných článcích a časopisech z této první studie svého druhu. Z hlediska UFC jsme neuvěřitelně hrdí na to, že jsme toho byli součástí až do dnešního dne, a ještě více jsme hrdí na to, že se budeme angažovat na dalších pět let,“ prozradil Epstein.

UFC

Předcházení zranění…

UFC nejenže uznává potenciální dlouhodobé účinky, které sport může mít, ale také aktivně hledá řešení. S nedávnými odhalenými problémy týkající se CTE v NFL je zásadní, aby se hlavní sportovní organizace staraly o své sportovce, i když odejdou do sportovního důchodu. Clevelandská klinika však nyní vyvíjí metody předvídání jednotlivých sportovců, kteří mohou být vystaveni riziku rozvoje CTE.

„To, co hledáme, je, že chceme, aby se tento typ analýzy stal základní součástí bojových sportů. Takže například, abyste získali licenci boxera a sportovce MMA prakticky v každém státě, musíte podstoupit oční zkoušku. Pokud tato oční zkouška odhalí odtrženou sítnici, nemůžete bojovat. Chceme se dostat na stejné místo, pokud jde o mozek, kde pokud existuje genetický marker nebo jiné důkazy, které naznačují, že má někdo predispozici ke zranění mozku, nebo existují včasné indikace, než někdo začne vykazovat kognitivní deficit (výpadky paměti, zpracovávání nových informací, celkové poznávací aktivity), který díky tomu dokážeme vidět, tak můžeme dostat atlety z bojových sportů dříve, než se zraní,“ uvedl Epstein.

Tags:

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *