Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR
Tags: , , ,

TOP 5 neporažených zápasníků mimo UFC

TOP 5 neporažených zápasníků mimo UFC

V UFC najdeme několik zajímavých zápasníků, kteří stále drží svoji neporazitelnost. Jak je to ovšem mimo nejlepší světovou MMA organizaci? Vybrali jsme pro Vás TOP 5 neporažených zápasníků, kteří by svoji sérii mohli natáhnout i v UFC, ale zatím budují svoji kariéru v jiných organizacích.

Které CZ/SK zápasníky se vyplatí sledovat v roce 2021

Ali Isaev (9-0)

Těžká váha z Dagéstanu, která do profesionálního MMA vlétla teprve v roce 2016. Výborný wrestler, který má zlato z evropského šampionátu z roku 2009. Isaev má skvělé fyzické parametry a je velkým nebezpečím pro každého soupeře. Navíc je hodně pohyblivý a na těžkou váhu má i slušné kardio. V roce 2019 se stal vítězem sezóny Professional Fighters League a získal jeden milion dolarů. Zde porazil například veterána UFC Jareda Rosholta (20-8) nebo Denise Goltsova (25-6). Isaev měl smlouvu s PFL ještě  na minulou sezónu, ale ta kvůli koronavirové pandemii neodstartovala a byla přeložena na tento rok. Pokud se Isaev bude chtít podívat do UFC, tak by to mělo být po následující sezóně, jelikož mu je už 37 let. Podle uznávaného žebříčku Fightmatrix mu aktuálně náleží místo světové patnáctky!

Yaroslav Amosov (25-0)

Khabib organizace Bellator? Welterová váha Yaroslav Amosov už má na svém kontě 25 vítězných zápasů a žádnou porážku! Proč paralela s Khabibem? Amosov je trojnásobným mistrem světa v Combat Sambu a nasbíral i mnoho jiných úspěchů v tom bojovém sportu, tak jako Khabib. Oba odcházeli do zámoří až po delší sérii výher Khabib 16-0 – Amosov 19-0. Samozřejmě co se týče velkých úspěchů v MMA, tak do toho má zatím Ukrajinec daleko, ale je na dobré cestě. (A samozřejmě to není kvalitativní srovnání).

V Bellatoru to má zatím 6-0 a s největší pravděpodobností ho v tomto roce čeká někdo ze zkušených Michael Page nebo Paul Daley. V těchto zápasech se ukáže zdali se může měřit se světovou špičkou. Každopádně je stále mladý a ve svých sedmadvaceti letech má ty největší zápasy před sebou. K tomu mu také pomáhá prestižní gym American Top Team, kam před pár lety odešel. Ve své kariéře se může pyšnit několika zajímavými skalpy. Dokázal porazit nynějšího šampiona KSW Roberta Soldiče, Erika Silvu, Geralda Harrise nebo Logana Storleyho. Aktuálně ho najdeme na 43. příčce světového žebříčku Fightmatrix.

A.J. McKee (17-0)

Světová sedmička pérové váhy. Tento rok jistě bude útočit na titul Bellatoru, který drží šampion dvou váhových kategorií Patricio Freire. McKee je komplexní “pavouk” s dlouhými končetinami, který je nebezpečný pro každého soupeře. Svým protivníkům dokáže znepříjemnit zápas, jak na zemi, tak v postoji. V profesionálním MMA nezápasil nikde jinde, než v organizaci Bellator. Zde také drží několik rekordů jako například nejvíce vítězství v řadě, nejvíce submisí (6) a ukončení (12) v organizaci. Jeho hlavním trenérem je jeho otec a bývalý zápasník Antonio McKee (30-6). Oba dva se sešli na jedné kartě Bellatoru v roce 2019 a oba na turnaji zvítězili. O tom, jestli se dostane do světové špičky nemusíme polemizovat, protože podle žebříčku Fightmatrix už tam je. Otázkou je, zdali vůbec bude uvažovat o UFC, když si ho Bellator vysloveně hýčká a sám McKee říká, že je v organizaci spokojený.

Salahdine Parnasse (14-0-1)

Parnasse netřeba blíže představovat. Československým fanouškům bude známý z titulového zápasu v KSW, kde obhájil šampiónský pás proti slovenské legendě Ivanu Buchingerovi. V tomto duelu nedal zkušenému soupeři žádnou šanci, doslova Ivana přejel a po pěti kolech zvítězil na body. Parnasse v zápasech nejvíce využívá svého pohybu a rychlosti, ale hlavně se v delších duelech může spolehnout na výborné kardio. V KSW se vypracovává mezi velké hvězdy a je jen otázkou času, kdy zaťuká UFC s konkrétní nabídkou. Momentálně je na 29. místě ve světovém žebříčku.  

Rustam Kerimov (14-0)

Další zápasník z Dagestánu, který je dosud neporažen. Šampion bantamové váhy ACA už dokázal svůj titul dvakrát obhájit a pomalu zdolává to nejlepší, co bantamová váha v ACA nabízí. Je možné, že mu bude za chvilku ruská organizace malá a bude se chtít posunout ještě výše. Je rychlý a výborně útočí z ústupu, to samozřejmě doplňuje kvalitním wrestlingem. K jeho posunu přispívají i výborní sparing partneři jako Zabit Magomedsharipov, Magomed Magomedov nebo Said Nurmagomedov. Momentálně je na 22. místě světového žebříčku. 

Několik dalších jmen, které zde stojí za zmínku:

  • Kayla Harrison (8-0) pérová váha PFL
  • Azamat Kerefov (14-0) muší váha ACA
  • Murat Magomedov (11-0) muší váha ACA
  • Anatoliy Malykhin (7-0) těžká váha GTC
  • Nasrudin Nasrudinov (9-0) polotěžká váha ACA
  • Muslim Magomedov (8-0) polotěžká váha ACA
  • Keoni Diggs (9-0) lehká váha Bellator
  • Shamil Musaev (14-0) lehká váha KSW

 

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *