“V březnu to bude 6 let od založení organizace ACA. Jsem několikanásobně mladší, než ostatní velké ligy. I přesto jsme však uspořádali dvakrát tolik událostí, co organizace Bellator a čtyřikrát méně, než dokázalo UFC. Jsme druzí na světě a to je fakt. Podle míry našeho rozvoje je kvalita stejně dobrá, jako je tomu v UFC. Kdo se proti tomuto tvrzení ohradí a vytkne nám ho,” pochlubila se ruská organizace ACA na svém IG profilu.
Ke svému tvrzení přidala i několik čísel, která mají tuto skutečnost dokazovat. Hodnota UFC turnajů prý byla 50 405, hodnota ACA turnajů 23 639 a Bellator turnajů 21 111.
Nahrávání ...
Je jasné, že ACA má svou kvalitu a hlavně prestiž. Právě kvůli tomu jsme v této organizaci nedávno viděli i Michala Martínka a Tomáše Deáka. ACA je však všeobecně známá spíše na východě, zatímco Bellator se zaměřuje spíše na západní svět a díky spolupráci s organizací Rizin částečně i na Asii.
Rok 2020 byl pro ACA celkem zásadní. “Díky” koronavirové pandemii se ACA velmi zlepšila, co se marketingových věcí týče. V minulých letech ACA turnaje prakticky nijak výrazně nepromovala. V uplynulém roce zlepšila celkové množství materiálu, ale také grafické zpracování. Zajímavé údaje ACA poskytla týden po turnaji ACA 107, kde byl hlavní zápas super-fight mezi Aleksanderem Emelianenkem a Magomedem Ismailovem. Tento duel celkově shlédlo 7,644,066 fanoušků.
V budoucnu však ACA může řešit důležitý problém, který by jí mohl pozici světové dvojky komplikovat, a to sankce, které USA uvalily na vůdce Čečenské republiky a spolumajitele ACA Ramzana Kadyrova.