Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR
Tags: , , , ,

Světové MMA má nové číslo dva? Souhlasíte?

Světové MMA má nové číslo dva? Souhlasíte?

Je nezpochybnitelné, že jasnou a v podstatě i nedostižnou jedničkou MMA světa je organizace UFC. Ta totiž disponuje největším množstvím prostředků, ale hlavně talentů. Jde o pomyslnou ligu mistrů, ve které se povětšinou utkávají ti nejlepší s nejlepšími. Kdo je dvojka? Doposud za ni byla považována organizace Bellator, ale na druhou příčku si nyní klade nárok “nový” hráč.

Jiří Procházka varuje neporaženého šampiona Adesanyu

“V březnu to bude 6 let od založení organizace ACA. Jsem několikanásobně mladší, než ostatní velké ligy. I přesto jsme však uspořádali dvakrát tolik událostí, co organizace Bellator a čtyřikrát méně, než dokázalo UFC. Jsme druzí na světě a to je fakt. Podle míry našeho rozvoje je kvalita stejně dobrá, jako je tomu v UFC. Kdo se proti tomuto tvrzení ohradí a vytkne nám ho,” pochlubila se ruská organizace ACA na svém IG profilu.

Ke svému tvrzení přidala i několik čísel, která mají tuto skutečnost dokazovat. Hodnota UFC turnajů prý byla 50 405, hodnota ACA turnajů 23 639 a Bellator turnajů 21 111.

Která MMA organizace je světová dvojka?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Je jasné, že ACA má svou kvalitu a hlavně prestiž. Právě kvůli tomu jsme v této organizaci nedávno viděli i Michala Martínka a Tomáše Deáka. ACA je však všeobecně známá spíše na východě, zatímco Bellator se zaměřuje spíše na západní svět a díky spolupráci s organizací Rizin částečně i na Asii.

Rok 2020 byl pro ACA celkem zásadní. “Díky” koronavirové pandemii se ACA velmi zlepšila, co se marketingových věcí týče. V minulých letech ACA turnaje prakticky nijak výrazně nepromovala. V uplynulém roce zlepšila celkové množství materiálu, ale také grafické zpracování. Zajímavé údaje ACA poskytla týden po turnaji ACA 107, kde byl hlavní zápas super-fight mezi Aleksanderem Emelianenkem a Magomedem Ismailovem. Tento duel celkově shlédlo 7,644,066 fanoušků.

  • 3,302,866 lidí zhlédlo hlavní zápas na sociálních sítích
  • 52,000 si zakoupilo placený přenos (PPV)
  • 2,800,000 sledovalo přímý přenos na ruské televizní stanici Match TV
  • 1,489,200 zhlédlo hlavní zápas na streamovací platformě sportsrecs.com

V budoucnu však ACA může řešit důležitý problém, který by jí mohl pozici světové dvojky komplikovat, a to sankce, které USA uvalily na vůdce Čečenské republiky a spolumajitele ACA Ramzana Kadyrova. 

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *