Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR
Tags: , , ,

Které CZ/SK zápasníky se vyplatí sledovat v roce 2021

Které CZ/SK zápasníky se vyplatí sledovat v roce 2021

Psali jste nám o přehled zápasníků, kteří by se v roce 2021 mohli dostat do UFC. Bohužel v tomto roce vidíme nejspíš pouze jednoho uchazeče o nejprestižnější světovou MMA ligu světa. To ovšem neznamená, že bychom se nemohli dočkat velkých zápasů i v jiných organizacích. Pojďme se podívat na výběr toho nejlepšího co tuzemská profesionální MMA scéna nabízí.

Lajoš Klein vysvětlil, proč už Vémolu v UFC neuvidíme

Mladé pušky:

Jakub Tichota (2-0)

V roce 2020 stihl v profesionálním MMA dva zápasy a v obou zvítězil před limitem. Jakub Tichota začínal v bojových sportech s Karate, ale dnes už je komplexním zápasníkem, který potřebuje obrousit jako diamant. V Reinders MMA se jim to daří zatím dokonale. V amatérském MMA posbíral dost zkušeností na to, aby se mohl dostatečně prosadit i mezi profesionály. V pérové váze mu to sedí, to předvedl i v posledním zápase, kdy nedal šanci Tripšanskému. V 21 letech má všechno před sebou a pokud vše půjde, tak jak má, tak právě Tichota by mohl být tou novou generací, která se postupem času dostane do UFC.    

Peter Gabal (2-0)

I zde se hodí podobné hodnocení jako u Tichoty. Sbíral úspěchy mezi amatéry a tento rok přešel do profesionálního MMA, kde zatím také září. Na turnaji I AM FIGHTER se blýskl nádherným knockoutem a poté na turnaji OKTAGON ukončil Martina Muchu na submisi. Další produkt Hanuman gymu, který stejně jako Tichota přešel do Reinders MMA. Také má pouze 21 let a vše má tedy před sebou. Navíc zápasí v opačném guardu, a to dokáže nadělat problémy nejednomu soupeři. Stejně i jako jeho kolega z Reinders má atraktivní a komplexní styl. Samozřejmě i Gabal patří do generace, která by mohla dorůst pro UFC. 

Tereza Bledá (1-0)

A další z party Reinders MMA a zase se budeme opakovat, když řekneme, že byla velice úspěšná v amatérském MMA a sbírala úspěchy také v boxu. V turnaji OKTAGON Underground předvedla, že jí čeká zajímavá kariéra i v profesionálech. Tu nastartovala vítězstvím nad Marií Loiseau, kterou dokázala ukončit ve druhém kole. Je možné, že právě Tereza Bledá naváže jako první na československé barvy v UFC. Stačí zajímavá série tří-čtyř vítězství a je možné, že UFC sáhne po této mladé, dravé a ambiciozní slečně z Mariánských Lázní.

Lucia Szabová (1-0)

I u Lucie Szabové může platit to samé, co u Terezy Bledé. Je zde akorát jeden problém, a to docela podstatný. OKTAGON začíná naplňovat své váhové divize šampiony a upřímně bych se moc nedivil, kdyby se obě děvčata v blízké době potkali v titulovém zápase a jedné z nich by tento duel přibrzdil kariéru… No uvidíme co si pro nás principálové OKTAGON MMA nachystají. Každopádně Lucia je velice tvrdá zápasnice s atraktivním postojem. 

Jan Fajk (2-0)

Dominance Reiders MMA na tuzemské scéně je opravdu hodně viditelná. Dalším, kdo v roce 2020 vstoupil do profesionálního MMA je Jan Fajk. Naposledy doslova utrápil skvělým wrestlingem Daniela Hromka, který si s jeho vytrvalým stylem nevěděl rady. Fajk ukázal, že dokáže jít za vítězstvím ať to stojí, co to stojí a sáhnout si v zápase na dno sil. Uvidíme, kam až to tenhle ctižádostivý zápasník dotáhne. 

Roman Paulus (3-0)

Svěřenec Attily Végha zářil i v amatérském MMA a nyní se mu daří i na té profesionální scéně. Na posledním turnaji OKTAGON 20, porazil ve finále reality show OKTAGON Výzva Tomáše Zajace a stal se pátým vítězem této série. Bude zajímavé sledovat, do jaké váhové kategorie povedou jeho kroky.  

Michal Glos (2-0)

Svěřenec slovenského Hanuman Gymu. Michal Glos je stále mladý 23 letý zápasník, který nastupuje ve střední váze, ale asi by mohl zkusit i welter, kde by mohl být ještě nebezpečnější. Má kvalitní wrestling a ani postoj mu není cizí.

Zkušení, kteří mohou zazářit:

Martin Buday (7-1)

Slovenský obr Martin Buday je ve svých 29 letech stále mladou těžkou váhou. Ve slovenském Spartakus Fight Gym roste pod vedením zkušeného trenéra a zápasníka Attily Végha. Je poměrně komplexním zápasníkem s výborným wrestlingem, ale umí předvést i pěkné kombinace v postoji. Navíc je opravdu těžká váha, což nikdy není na škodu. Nyní podepsal smlouvu s manažerskou skupinou RUBY Sports and Entertainment a podle několika zdrojů by mohl být právě Buday, tím dalším slovenským zápasníkem, který by mohl následovat Lajoše Kleina do UFC. 

Vojto Barborík (12-1)

Pokud Vojto začne v KSW pravidelně nastupovat a bude mít chuť a možnost zápasit častěji, tak není vůbec vyloučené, že by se propracoval k souboji o titul pérové váhy KSW, který momentálně drží francouzský postrach Salahdine Parnasse. Vojto je jeden z nejlepších grapplerů na tuzemské scéně a bylo by skvělé, kdyby prodal své umění i na zahraniční scéně.  

Patrik Kincl (23-9-1NC)

Patrika Kincla si nemusíme detailně představovat. Co ale čekat od jeho cesty v prestižní polské organizaci KSW? Na závěr minulého roku prožil více než podařenou premiéru, kterou korunoval ukončením zkušeného Tomasze Drwala. Původně měla být premiéra titulový zápas ve welterové váze se šampionem Roberto Soldičem. Bohužel tento zápas vzalo Patrikovi zranění. Přijde titulový duel tento rok? Ano je to možné, a proto bude zajímavé sledovat cestu Patrika Kincla v této prestižní evropské organizaci. Polská legenda a aktuální šampion střední váhy Mamed Khalidov, zmínil Kincla po galavečeru KSW 58, kde říkal, že by nyní mohl být mezi třemi uchazeči o titul… Dočká se Patrik tento rok?

Jiří Procházka (27-3-1)

To nejlepší na konec! Tím samozřejmě nesnižujeme kvality ostatních zápasníků, ale český zápasník a titulová šance v UFC, to zní zatraceně dobře. Navíc to není vůbec nereálné. V únoru se budou přidávat další zápisky do historie českého MMA, jelikož se Procházka představí v hlavním zápase turnaje UFC Fight Night, kde se střetne s bývalým dvojnásobným titulovým vyzyvatelem Dominickem Reyesem. Pokud tohle Procházka zvládne, tak je připravený na ten nejcennější zápas, kterého může dosáhnout! Je možné, že jedno vítězství bude málo, ale dvě… Otázkou je, jak to vidí prezident UFC Dana White, který teď absolutně vyje*al s Gloverem Teixerou. Snad se něco podobného nestane i českému borci.

Samozřejmě sledujte všechny naše zápasníky, kteří nastupují nejen v zahraničních organizacích a reprezentují tuzemskou scénu, držme jim palce v jejich cestě za úspěchy! Doufejme, že se v tomto roce na profesionální scéně objeví další zajímavý zápasníci, kteří přejdou z amatérské scény, která má také své kvality.  

CZ SK Army, Procházka, Dvořák, Muradov, Klein

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *