Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Před pěti lety začal Jiří Procházka svoji kariéru v organizaci RIZIN

Throwback: Před pěti lety začal Jiří Procházka svoji kariéru v organizaci RIZIN

Dnes už zápasník UFC Jiří “Denisa” Procházka se v roce 2015 rozhodl vyzkoušet japonskou organizaci RIZIN a 29. prosince se zúčastnil osmičlenné pyramidy ve váze do 100kg. Už tehdy se mohl Jiří Procházka zapsat do české historie MMA. Chyběl k tomu poslední krok…

OKTAGON 20: Analýza, Tipy a Sázky

Přesně 29. prosince 2015 odstartoval japonský podnikatel Nobuyuki Sakakibara novou sérii turnajů s názvem RIZIN. Chtěl tak navázat na své starší a úspěšné projekty DREAM a PRIDE. Hned na prvním turnaji této nově vzniklé organizace se objevil český zápasník Jiří “Denisa” Procházka. Zúčastnil se osmičlenné Rizin World Grand Prix ve váze do 100 kilogramů. Dalšími účastníky byli zápasníci Muhammed Lawal, Teodoras Aukštuolis, Vadim Nemkov (aktuální šampion organizace Bellator), Goran Reljič, Satoshi Ishii, Bruno Cappelozza a Brett McDermott. Celá pyramida se konala ve dvou dnech, kdo chtěl pomýšlet na vítězství, tak si musel připsat tři vítězství!  

V prvním kole narazil Jiří Procházka na famózního judistu a domácího oblíbence Satoshiho Ishiiho. Olympijský medailista z roku 2008 v Pekingu. Držitel černého pásu BJJ měl v plánu dostat českého zápasníka na zem a tam ho pěkně potrápit, ale Procházka mu po chvilce všechny plány roztrhal a postoupil do dalšího kola pyramidy. 

Ve druhém kole došlo na lámání chleba. O dva dny později čekal na Procházku svěřenec legendárního Fedora Emelianenka – Vadim Nemkov. Ten si v prvním zápase celkem snadno poradil s Chorvatem Goranem Reljičem, kterého knockoutoval na začátku prvního kola. Nemkov má několik zlatých medailí ze Samba a Combat Samba, takže na “Denisu” čekala další velká prověrka! Průběh střetnutí byl pro českého fanouška klasicky infarktový, ale Procházka zde předvedl, proč se právě on zaslouží dostat do finále. Po vyčerpávajícím desetiminutovém prvním kole, zůstal Nemkov ležet uprostřed ringu a pro vyčerpání zápas vzdal. Cesta do finále byla volná…

 

Finále bylo na programu ten samý večer. Mimochodem na tomto galavečeru zápasily legendy jako Fedor Emelianenko, Peter Aerts, Andy Souwer nebo Kron Gracie. Finálovým soupeřem Jiřího Procházky byl Mohammed Lawal, který byl v té době hvězdou Bellatoru. Oproti ostatním duelům, byl Procházka poněkud zbrklý a v půlce prvního desetiminutového kola ho Lawal nachytal a nekompromisním knockoutem českého zápasníka ukončil. Na poprvé to tedy nevyšlo, ale odvety se dočkal v roce 2019, kde oplatil soupeři porážku a stal se právoplatným králem polotěžké váhy organizace RIZIN!

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *