Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

USA uvalily sankce na Ramzana Kadyrova! Dotknou se i ACA a UFC?

USA uvalily sankce na Ramzana Kadyrova! Dotknou se i ACA a UFC?

Spojené státy uvalily minulý čtvrtek sankce na vůdce Čečenské republiky Ramzana Kadyrova. Ministerstvo financí USA ve svém prohlášení uvedlo, že kromě Kadyrova uvalila sankce na šest společností registrovaných v Rusku a také na pět osob, které s ním mají úzké vazby.

Promotér vysvětlil, proč Vémola dostane OKTAGON nováčka

Proč vlastně USA vydaly tyto sankce? Dlouhodobě se spekuluje o porušovaní lidských práv v zemi čečenského vůdce Ramzana Kadyrova. Nyní USA získalo výpovědi několika svědků, kterým se údajně podařilo utéct z “koncentračních táborů” pro homosexuály. To nyní potvrzují i anglické servery.

Ministerstvo financí USA uvedlo na černou listinu šest Kadyrových společností, jako jsou Absolute Championship Akhmat (ACA), Akhmat MMA, FC Akhmat Groznyj, Nadaci Akhmat Kadyrov, Megastroyinvest a Chechen Mineral Waters Ltd. Dále pět osob spojených s Ramzanem Kadyrovem – Vakhit Usmayev (místopředseda vlády Čečenska), Timur Dugazaev , Ziyad Sabsabi, Daniil Vasilievich Martynov a Satish Seemar. I když tento krok nebude mít v Rusku žádný soudní dopad, zastaví osoby zapojené do Kadyrova režimu, aby vstoupily do země nebo převáděly peníze prostřednictvím bank v USA a Velké Británii. 

Kadyrov uvedl, že sankce nebudou mít na Čečensko žádný dopad a dodal, že tresty ho nijak nepřekvapily. “Amerika začala bojovat se sportem, s manželkami, dětmi, charitativními organizacemi, sportovci… V historii lidstva nebylo nic absurdnějšího,” uvedl Kadyrov ve svém prohlášení.

Co to znamená pro organizaci ACA?

“Je těžké říci, jak rozsáhlé budou mít americké sankce dopad na propagaci ACA. USA se na téma sport a politika dlouho nevyjadřovaly. Jaký vztah mají sportovci vystupující v ACA k politice? Sport byl vždy víc než politika, měl usmiřovat lidi. Války se zastavily během olympijských her. Nové sankce představují úplnou diskriminaci. Další pokus amerických politiků vnutit světu svou vůli a pravidla. Poslední věcí, kterou mohou USA udělat, je uvalit sankce na všechny ruské občany, a nepřekvapí mě, pokud k tomu dojde,“ řekl prezident ACA Alexey Yatsenko.

Bibulatov, Kadyrov

Ramzan Kadyrov a Magomed Bibulatov

Slavný sudí Herb Dean měl rozhodovat několik zápasů na nedělním turnaji ACA 115, ale kvůli sankcím to odmítl. Zatím není jasné, jak se k této situaci postaví američtí zápasníci. Zároveň by to mohl být i velký problém pro bojovníky, kteří jsou nějakým způsobem napojeni na Kadyrova. V minulosti byli z UFC propuštěni přemožitel Jiřího Procházky Abdul-Kerim Edilov a zápasník muší váhy Magomed Bibulatov. Edilov je důležitou postavou v Kadyrově rodině, jelikož se podílí na výcviku jeho tří synů. Ti mu k pětadvacátým narozeninám “darovali” Porsche Panamera v hodnotě přes 120,000 USD. Pokud pro zápasníky byl problém získat vízum před sankcemi, tak teď to budou mít ještě složitější…

Edilov, Kadyrov

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *