Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Souhrn uplynulého týdne: SHORTIES TÝDEN 47/2020

Souhrn uplynulého týdne: SHORTIES TÝDEN 47/2020

Je tady neděle a s ní souhrn celého uplynulého týdne. Zkrátka rubrika pro všechny, kteří nestíhají denně sledovat web, nebo si chtějí jen informace shrnout a připomenout. Pojďme si tedy společně projít den za dnem.

16. 11. 2020 – Pondělí

V pondělí jsme byli svědky toho, jak se bývalý prozatímní šampion Tony Ferguson opřel do rivala Conora McGregora. “Nemáš koule na to bojovat s top vyzyvatelem, protože jsi už vyčpělý. Champ Shit Only. Navždy budeš jen kopie a srab. Gratuluji ti k tvému úspěchu. Brzy se uvidíme ty leprikóne,” vzkázal na sociální síti Tony. Toho evidentně naštvalo, že se před nedávnem začalo pracovat na duelu Poirier vs McGregor 2, ten není ještě oficiálně potvrzen, ale údajně jsme velice blízko. Právě s Poirierem měl původně bojovat Ferguson a za tento zápas sám hodně lobboval.

Na domácí scéně se dozvídáme, že jsme kousek od podpisu smlouvy zápasu v boxu Vémola vs Marpo, ten v podcastu Fair Play Thinker řekl “S Karlosem máme před podpisem smlouvy”. Celý podcast si můžete poslechnout ZDE.

Vyšla na povrch další možnost spiknutí proti Deontaymu Wilderovi, které mělo zapříčinit jeho prohru v zápase s Tysonem Furym. “Někdo mi hodil něco do pití,” tvrdí Wilder. Již se vymlouval na svůj kostým, který byl údajně moc těžký, nebo také obvinil Tysona Furyho, že měl v rukavici ukrytý těžký předmět. Nyní však přidal další verzi s otrávenou vodou. Když udržoval hydrataci před zápasem, začal se cítit divně “jako bych si vzal něco na uvolnění svalů nebo něco podobného,” dodal Wilder. Obrázek ať si udělá každý sám, jedno je však jisté a to, že výsledek se tím už nezmění.

17. 11. 2020 – Úterý

Bývalý šampion těžké váhy Fabricio Werdum má nové působiště. Werdum, který dlouho stál kvůli trestu za pozitivní dopingový nález, se naposledy představil na UFC Ostrově, kde velice rychle ukončil vracejícího se Alexandera Gustafssona. Zároveň šlo o poslední zápas jeho kontraktu, takže se začalo spekulovat, kam Fabricio zamíří. “Mám radost, že mohu oznámit, že Fabricio Werdum podepsal s PFL. Formát PFL ligy mu dává příležitost kontrolovat vlastní osud. Zároveň tak, stejně jako ostatní bojovníci, dostává šanci bojovat o další světový titul a jeden milion dolarů,”  informoval CEO organizace PFL Peter Murray.

Kolik bere Bruce Buffer, ptáte se? Dle zahraničních zdrojů má prý Buffer za jeden turnaj 50 000 dolarů, což je v přepočtu zhruba 1 100 000 Kč. Za speciální akce je to pak dokonce jednou tolik. Za rok by si tak odhadem mohl přijít na 1 000 000 dolarů tedy 22 milionů korun. Jeho kolega Joe Martinez, který zaskakuje hlavně na jihoamerických nebo evropských akcích, na které se Buffer nedostane, si za rok přijde na 250 000 dolarů, tedy více než 5,5 milionu korun.

18. 11. 2020 – Středa 

Situace v lehké váze je už několik týdnů poměrně dost nejasná až zmatená. Neporažený šampion Khabib Nurmagomedov totiž po své poslední dominantní výhře nad Gaethjem oznámil, že v UFC končí a bez svého otce už do oktagonu nevstoupí. UFC prezident Dana White však krátce poté sdělil, že má za to, že Khabib ještě nekončí a přeci jen se svou bilanci pokusí vylepšit na 30-0. “Nevěděl jsem o tom, že byl Khabib nedávno testován ze strany USADA. Však jsem vám říkal, že si myslím, že se pokusí získat i 30. výhru. Pořád je v testovacím programu. Proč by v něm zůstával, kdyby nechtěl zápasit? Není to sice jisté, ale mám pocit, že na to dojde. Zatím na něj však netlačíme. Má za sebou zápas, takže mu dáme čas, necháme ho užít si čas s rodinou a uvidíme. Není kam spěchat,” vysvětlil Dana White.

“Chtěl bych se MMA začít živit,” říká talentovaný Peter Gabal. Jednadvacetiletý zápasník Peter Gabal už dokázal zazářit na amatérské scéně a nyní by rád prorazil na té profesionální, kde má zatím jediný zápas. V březnu se na turnaji I AM FIGHTER 2 blýskl ukončením Petra Pilného a v sobotu ho čeká debut v organizaci Oktagon. Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

Promotér Ondřej Novotný se vyjádřil k možné bitvě Karlos Vémola vs Viktor Pešta. “Myslím, že se to může určitě stát, takže je to vlastně fajn. Viktor vyzývá Karlose už dlouho. Stejně tak je fakt, že nikdy v devadesát trojice nebojoval. Jedna věc je tedy sportovní stránka, Viktor ve své kariéře určitě prokázal, že míří hodně vysoko, ale v polotěžké ještě nenastupoval. Druhá věc je marketingová stránka, ve které je Karlos mnohem dál před Viktorem, než si od teoretický myslí, že je před Karlosem v té sportovní. To znamená, že v momentě, kdy se to potkávat, bude správný čas zápas domluvit,” vysvětlil Novotný pro server iSport.cz. Z pohledu promotéra a spolu-majitele přední organizace ho tedy souboj zajímá, mezi fanoušky by se také setkal s úspěchem, ale podle všeho si budeme muset počkat. Přeci jen tento duel dává největší smysl před plnou halou diváků.

19. 11. 2020 – Čtvrtek 

Pojďme se společně podívat, které UFC bojovníky nejvíce testuje USADA (antidopingová agentura). Jon Jones 62x, Jose Aldo 60x, Yoel Romero 58x, Daniel Cormier 57x, Rafael Dos Anjos 53x, Tj Dillashaw 52x, Donald Cerrone 51x, Paulo Costa 50x, Stipe Miocic 49x, Anderson Silva 49x, Conor McGregor 48x, Robbie Lawler 47x. Nejvíce testovaným je tedy Jon Jones, který měl v minulosti problém v souvislosti se zakázanými látkami a třeba jeho druhý zápas s Cormierem byl změněn na NC, tedy jak kdyby k zápasu nikdy nedošlo.

Donald Cerrone nebo Cowboy chcete-li, jedinečný bojovník, který dlouhodobě vyniká svou aktivitou, atraktivními výkony, ale bohužel i kolísavou formou. Právě on potvrdil svůj finální plán. “Tohle je skutečně má poslední štace. Je to tak. Co se týče času, tak toho v sobě už tolik nemám. Je tedy na čase si říct, že je tohle můj poslední run, do kterého dám všechno. Budu zápasit a pořádně si to užiju,” vysvětlil Donald Cerrone. Doufejme tedy, že Dana White nebude dělat problémy a Cerronemu přeci jen ještě pár zápasů v roce 2021 dá. Za to, co pro organizaci udělal a jaké výkony dlouhodobě předváděl, si to totiž rozhodně zaslouží.

20. 11. 2020 – Pátek

Ve středu jsme Vás informovali ohledně situace lehké váhy, konkrétně Khabiba Nurmagomedova. “Člověk může zápasit klidně až do 40 let, ale musí mít nějaký cíl. Já jsem cíl měl a toho už jsem dosáhl. Nyní už nemám na boj a soupeření pomyšlení. Příští rok bych se chtěl zaměřit na studium a věnovat mu více času. Také jsem koupil ovce na naší farmu. Rád bych se realizoval i v tomto ohledu. Máme tak i býky a krávy,” nechal se slyšet Khabib Nurmagomedov.

Došlo na Whitova slova a UFC propustilo legendárního bojovníka Andersona Silvu – alespoň to tvrdí vícero zahraničních zdrojů.

UFC v čele s prezidentem Danou Whitem do toho zase šlape a pokusí se posunout laťku ještě o kousek výš. Na leden mají totiž velký plán “Udělali bychom turnaj na UFC ostrově v sobotu, ve středu a pak zase v sobotu. Tři turnaje v jednom týdnu,” prozradil White.

Oktagon má za sebou oficiální vážení bojovníků a vše proběhlo podle plánu. Jediný dva zápasníci dostali dodatečný čas na shození a to byli Martin Mucha a Leo Brichta. Oběma borcům zbývalo shodit cca 0,15 Kg. Výjimkou byl Elderbiev Salambek Said, který značně podvážil smluvený limit 77 Kg, který na váze vážil pouze 72,70 Kg. *EDIT: Sešlo také ze zápasu Roman Paulus vs Tomáš Zajác. Roman Paulus byl totiž pozitivně testován na Covid-19, finále výzvy se tak tedy odkládá.

21. 11. 2020 – Sobota

Nový UFC oblíbenec Khamzat Chimaev? Do Chimaeva se evidentně vkládají velké naděje, což dokazují i prohlášení Dany Whitea. Ten se totiž na jedné z tiskových konferencí nechal slyšet, že už viděl hodně, ale někoho jako Khamzat prý ještě ne. White je navíc nadšený tím, jak často chce Vlk zápasit. Uvidíme tedy, jak dopadne prosincový zápas s Edwardsem, který hodně napoví o tom, jak velkou hvězdou by se Chimaev mohl stát. Zatím působil naprosto dominantně, ale je jasné, že se neutkal s nikým ze špičky, kde už se často láme chleba a ukazuje se, že MMA má přeci jen úrovně, mezi kterými se dá jen těžko přeskakovat.

Projekt OKTAGON UDG, kterým organizace OKTAGON skvěle reagovala na koronavirovou krizi, nabídl hned celou řadu dominantních výkon. O velkou část z nich se postaral tank Daniel Škvor, který celou pyramidou v podstatě prošel jako horký nůž máslem a logicky se tak stal i absolutním vítězem. Právě v souvislosti s tímto projektem se začalo spekulovat o možném přestupu do MMA, na který je Dan připravený.

V čem je tedy háček? Právě s ohledem na výkony je prý velice těžké pro Škvora najít nějakého adekvátního soupeře. Je jasné, že v rámci MMA premiéry se nemůže postavit žádnému velkému a zkušenému jménu, ale na druhou stranu je třeba brát v potaz jeho smrtící postojářské schopnosti, které budí respekt. “Jsem připravený zápasit a vítězit. Jsem nabitý, ale není soupeř. Kluci, nebojte se, třeba mě hodíte. Já se nechám hodit, ať to máte trochu jednodušší. Pak stejně vyhraju, ale chci zápasit,” vzkázal Daniel Škvor na svém insta story.

To už bude vše, z našeho týdenního souhrnu, pro úplnost informací je dobré sledovat minimálně naše stories na Instagramu pro ještě větší přehled. Pokud máte k tomuto formátu nějakou výtku, rozhodně neváhejte napsat komentář pod článek, aby mohl být co možná nejvíce přizpůsoben většině čtenářů.

Tags:
Martin Baloun

Grafik a redaktor portálu MMA Shorties.

  • 1

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *