Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Jak Israel Adesanya vnímá svou neporazitelnost?

Jak Israel Adesanya vnímá svou neporazitelnost?

UFC je místem, kde se střetávají ti nejlepší s nejlepšími, takže jsou “dokonalé” rekordy bez proher hodně vzácné. Nejznámějším takovým rekordem je samozřejmě bilance Orla Khabiba Nurmagomedova, který dokázal vyhrát neuvěřitelných 29 zápasů v řadě. Dalším velkým neporaženým borcem je šampion střední váhy Israel Adesanya. Ten však svou neporazitelnost evidentně nijak nepřeceňuje.

Rebel Nate Diaz dostal hodně zajímavou nabídku

“Neporazitelnost je něco jako titul, ke kterému se někteří až moc upínají a snaží se ho strážit, jak kdyby to bylo něco víc. Měli bystě mě však vidět v gymu. Jsou dny, kdy dostávám čočku, takže si dobře uvědomuji, že jsem porazitelný. Někdo mě může porazit. Ve chvíli, kdy na mě svítí světla, cítím všechen ten tlak, ale bavím se tím, tak je však sakra těžké mě porazit,” prozradil Israel Adesanya.

Ten v rámci MMA kariéry ještě nepoznal přemožitele a naopak hned 20 soupeřů v řadě dokázal porazit. Naposledy s ním padl do té doby rovněž neporažený Paulo Costa, který toho navzdory slibům moc nepředvedl a nakonec byl ve druhém kole tvrdě ukončen.

Adesanya je sice neporažený, ale není neporazitelný. To se naučil během své kickboxové kariéry, ze které si odnesl krásný rekord 75-5. Hned 5 soupeřů ho tedy dokázalo porazit, ale nejvíce se vzpomíná na duel s Pereirou, který Adesanyu dokázal tvrdě ukončit via KO. Právě na tuto prohru v rámci pravidelných výměn upozorňoval i rival Jon Jones.

Israel však k neúspěchu přistupuje hodně střízlivě a rozumně. Rozhodně se jej totiž nesnaží vytěsnit. Naopak se z něj snaží poučit. Uvidíme tedy, jak se mu bude dařit dál. Zatím sice není jasné, s kým se utká, ale nabízí se šampion polo-těžké váhy Jan Blachowicz nebo bývalý šampion střední váhy Robert Whittaker, kterého už Adesanya porazil.

Co se týče neporazitelnosti, tak tu například nedávno ztratil další bojovník střední váhy Shahbazyan, který se snažil stát nejmladším UFC šampionem. Bohužel narazil na zkušeného Brunsona, který jej vyškolil a nakonec i ukončil, čímž ho připravil o neporazitelnost, ale pravděpodobně i velký sen.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *