Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Proč UFC tolik “tlačí” Khamzata Chimaeva?

Proč UFC tolik “tlačí” Khamzata Chimaeva?

Organizace UFC má aktuálně pod svými křídly stovky bojovníků a bojovnic. Je tedy jasné, že se všem nemůže dostat stejné péče. Místo toho se často pozornost soustředí na možné hvězdy, které někdy potenciál naplní a někdy ne. Právě možnou velkou hvězdou je nyní Khamzat Chimaev, který během relativně krátké doby dokázal získat tři naprosto dominantní vítězství. I díky tomu mu vedení pomohlo domluvit zápas s Leonem Edwardsem, který by pro Vlka mohl být vstupem na špičku divize. Proč zrovna Khamzat?

Dominick Reyes se pochlubil videem z tréninku na Procházku

“Žebříčky už ztratily smysl, protože dnes je to jen o zajímavosti daného duelu,” rozpovídal se bývalý titulový vyzyvatel Stephen Thompson. Reagoval tím na novinky ohledně welterweight žebříčku, do kterého byl na 15. místo z ničeho nic přidán právě Khamzat Chimaev. “Čekal jsem, že na to dojde. Už dříve jsem si říkal, proč toho Khamzata tolik tlačí. Pak jsem však viděl, jak Khabib ukončil kariéru a došlo mi to. Hodně podobně to totiž bylo i v případě Tilla. Tehdy končil Bisping, velká UK hvězda, takže potřebovali někoho, kdo by udržel trh v běhu a to byl právě Till. To samé se teď děje i s Khamzatem. Očekávali, že Khabib ukončí kariéru, takže potřebují někoho, kdo ho nahradí. Vybrali si Chimaeva, kterému se zatím daří.”

Thompson dobře ví, o čem mluví, protože právě přes něj se Darren Till dostal k titulové šanci. Nyní se vedení UFC pokusilo o něco podobného i s Khamzatem, ale tentokrát Stephen duel odmítl, což je logické. V té době totiž Vlk nebyl ani součástí žebříčku, takže je to pro někoho na špičce divize naprosto nesmyslný zápas.

Stejně nesmyslný byl původně i pro Edwardse, ale pak vedení pohrozilo vyřazením z žebříčku kvůli neaktivitě a najednou tu byl zápas Edwards vs Chimaev, který slibuje hodně zajímavou podívanou. Oba borci totiž mohou hodně získat, takže se dá předpokládat, že do souboje dají doslova všechno.

Nový oblíbenec?

Do Chimaeva se evidentně vkládají velké naděje, což dokazují i prohlášení Dany Whitea. Ten se totiž na jedné z tiskových konferencí nechal slyšet, že už viděl hodně, ale někoho jako Khamzat prý ještě ne. White je navíc nadšený tím, jak často chce Vlk zápasit. Uvidíme tedy, jak dopadne prosincový zápas, který hodně napoví o tom, jak velkou hvězdou by se Chimaev mohl stát. Zatím působil naprosto dominantně, ale je jasné, že se neutkal s nikým ze špičky, kde už se často láme chleba a ukazuje se, že MMA má přeci jen úrovně, mezi kterými se dá jen těžko přeskakovat.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

3 komentáře

  1. Loki 21/11/2020

    Pokud Dana White byl nebo videl treninky Khamzata pred vstupem do ufc, co Khamzat je schopen delat i s tezsimi bojovniky na treninku, tak neni vubec cenu resit proc Khamzata tak chce a tlačí. To ze Khabib skoncil a par etap dozadu prisel do ufc Khamzat stejny narodnosti a se stejnym stylem bojovani a podobnym vzhledem, tak to je jen plus na vic a je klidne mozny ze byl je Khamzat protlacovanej aby zacelil fanouskovskou zakladku po Khabibovy. I tak ale je porad prioritni ze Khamzat je proste nevycerpatelny odolny zvire kvuli kterymu se bojí do Svedska na kemp jezdit plno bojovniku ze sveta. Myslim ze Ankos? All stars gym nebo tak nejak?

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *