Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Jan Blachowicz má pro Adesanyu radu i varování

Jan Blachowicz má pro Adesanyu radu i varování

Zatím to sice nebylo oficiálně potvrzeno, protože se nedávno do hry vložil Glover Teixeira, který si dominantní výhrou nad Santosem řekl o titulovou šanci, ale obecně se na základě slov UFC prezidenta Dany Whitea počítá s tím, že bychom se zhruba v březnu mohli dočkat bitvy šampionů Blachowicz vs Adesanya. Neporažený šampion střední váhy by se totiž rád přesunul do vyšší váhové kategorie, kde by měl šanci stát se dalším dvojnásobným šampionem. Janek však pro něj má přátelskou radu i varování.

Legendární GSP sestavil “dokonalého” bojovníka

“Celý svůj život působím v polo-těžké váze, takže o této divizi vím všechno. Je to tady hodně jiné. Je jiné kardio, načasování i rychlost. Člověk může trénovat s těžkými a polo-těžkými vahami, ale samotný zápas je úplně něco jiného. Bojovníci pak mají po přestupu často problémy. Ne každý je na to totiž připravený, takže uvidíme. Třeba to Adesanya zvládne, ale nemyslím si to. Pokud se totiž chce hned při svém prvním zápase v polo-těžké váze utkat se šampionem, tak bude mít sakra problém. Podle mě by pro něj bylo lepší a bezpečnější, kdyby se nejprve utkal s někým z divize. Ani ne z nikým z TOPky, ale níže v žebříčku. Je to však jeho problém. Pokud chce okusit legendární polskou sílu, tak budu připravený ve velkém stylu,” nechal se slyšet nový šampion polo-těžké váhy Jan Blachowicz.

Je pravda, že přestup do nové váhové kategorie je často náročný krok. Na druhou stranu Santos nebo Smith, kteří dříve působili ve střední váze, to dokázali a navíc se postupně propracovali až k titulové šanci. Je však pravda, že hned nenaskočili do zápasu se šampionem.

Adesanya navíc vysvětloval, že rozhodně nehodlá nějak extra nabírat. Je tedy jasné, že v případném zápase bude ve značné váhové nevýhodě. Pak už jen záleží na tom, kdo si prosadí svou. Pokud by dokázal držet odstup, tak šanci má, ale pokud by se mu Janek dostal na tělo, tak by mohlo jít do tuhého.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

2 komentáře

  1. Loki 21/11/2020

    Adesanya i kdyz jena pohled ne tak mohutnej tak je dost tvrdej a odolnej. Costu i Romera od sebe dokazal s prehledem drzet. Co pak takovej tezsi Janko? Ten rychlostne nebude vubec stihat a pokud Adesanyu nezatlaci do maxima, tak to Adesanya vyhraje na body.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *