Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Justin Gaethje zhodnotil svůj zápas s Khabibem

Justin Gaethje zhodnotil svůj zápas s Khabibem

Máme za sebou turnaj UFC 254, od jehož hlavního zápasu Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje se čekalo, že přinese hodně vyrovnanou válku. Realita však nakonec byla poněkud jiná. Neporažený šampion totiž nabídl další dominantní představení, které zakončil submisí hned ve druhém kole. Justin Gaethje si tak připsal třetí kariérní prohru, ale evidentně nevěší hlavu. Jak on sám svůj výkon vnímal?

UFC elita reaguje na Khabibův odchod do důchodu

“Na tom, když vás někdo uškrtí, je dobré to, že jste brzy připraveni na další zápas. Schytal jsem tam pravděpodobně 2 nebo 3 velké rány do hlavy. Nejsem sice doktor, ale mám za to, že uškrcení nemá do budoucna tak vážné následky, jako když inkasujete hodně tvrdých bomb, takže jsem vlastně rád… Podařilo se mi ho dostat do potíží. Nechybělo totiž mnoho kopů k tomu, aby nemohl chodit. Už takhle bude další 3 týdny kulhat. Není to samozřejmě něco, na co bych mohl být hrdý, protože jsem stejně prohrál, ale cítil jsem se v tom souboji naživu a to je skvělé,” zhodnotil Justin Gaethje svůj výkon.

Sice na tom nesejde, protože Khabib nakonec vyhrál hned ve druhém kole, ale dle zveřejněných bodovacích lístků vyhrál první kolo na body právě Justin. Stal se tak teprve druhým bojovníkem, který Khabibovi dokázal “ukrást” kolo. Tím prvním byl Conor McGregor. V obou případech však zápasy stejně skončily submisí ze strany Khabiba, takže na bodech zase až tolik nezáleží.

Lehká váha je teď každopádně bez šampiona, takže se nyní bude jednat o tom, kdo usedne na trůn. Justin by samozřejmě přivítal další šanci, ale zatím si prý není jistý, jakým směrem se bude chtít vedení organizace vydat. Ve hře je totiž i Dustin Poirier, Conor McGregor, Tony Ferguson a v podstatě i nováček Michael Chandler. Sám Dana White se zatím k věci nechtěl vyjadřovat, protože se prý hlavně soustředil na turnaj UFC 254 a až nyní bude společně s týmem vymýšlet, co dál.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *