Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Trenér André Reinders rozebírá bitvu Khabib vs Gaethje

Trenér André Reinders rozebírá bitvu Khabib vs Gaethje

Už dnes ve 20:00 startuje hlavní karta turnaje UFC 254, jejímž hlavním tahákem je bitva šampionů Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje. Právě tento duel pro nás rozebral trenér André Reinders, jehož svěřenci mají z posledních 11 zápasů bilanci 11-0.

Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje: Podrobná Analýza

“Z mého pohledu je favoritem Justin Gaethje, protože si myslím, že disponuje několika důležitými vlastnostmi. První a možná nejdůležitější je jeho defenzivní wrestling. Spousta lidí říká, že jeho wrestling je jako paní Columbová, každý o něm mluví a nikdo ho neviděl. Ovšem jeho zápasnické úspěchy byly založené na skvělé defenzivě. V MMA však nevyužívá, protože ho v rámci nějakých útočných akcí více vyčerpává.

Co se týče postoje, víme, že disponuje tvrdým úderem. Úplně rozbil Tonyho Fergusona a má i skvělý lowkick. To už jsou dvě zbraně, které by mohly podpořit ten defenzivní wrestling a vést k vítězství. Umí skvěle pracovat s pohybem a zároveň eliminovat ten soupeřův zmíněným lowkickem. To by mohlo hrát velkou roli proti Khabibově jabu. Ten ho totiž používá zejména k přípravě nástupu na strh. Samozřejmě věřím tomu, že zmíněný tvrdý úder dokáže zápas rozhodnout.

Třetím důležitým bodem je trenérský génius v jeho rohu, Trevor Wittman. Ten už ukázal, že s Justinem dokáže skvěle pracovat. Dokáže ho srovnat, aby bojoval taktičtěji. V předešlých zápasech měl problém se svou nedisciplinovaností a prohrál si vyhrané zápasy vlastní chybou. V posledních utkáních ale ukázal, že dokáže bojovat s větší rozvahou, což bude v tomhle zápase důležitou vlastností.

Někteří bojovníci už dokázali Khabiba dobře trefit a otřást, nechali se ale unést a nechali se okamžitě hodit. Khabib má totiž po zasažení skvělou reakci. Gaethje už je ale natolik vyspělým bojovníkem, aby se neunáhlil a postupně Khabiba rozebíral. Má 80% úspěšnost obrany proti takedownům a za celou UFC kariéru strávil ve spodní pozici pouhých 17 vteřin. I když ho soupeři hodí, nejsou schopni ho na zemi udržet. Khabib je v tomhle samozřejmě nejlepší na světě, i tak ale myslím, že to na jeho poražení bude stačit,” myslí si zkušený trenér André Reinders.

Informace o tom, kde bude možné zápas a potažmo i celý turnaj sledovat, najdete ZDE.

Kde sledovat turnaj UFC 254: Khabib vs Gaethje?

Úvodní foto via IG Reinders / UFC

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *