Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Khabib prozradil, kolik je připraven doručit takedownů

Khabib prozradil, kolik je připraven doručit takedownů

Je zhruba jasné, s jakou taktikou půjde neporažený šampion lehké váhy Khabib Nurmagomedov do dalšího souboje, který se odehraje na zítrejším turnaji UFC 254. Rozhodně se svého soupeře pokusí dostat na zem a tam ho doslova týrat, jako většinu svých předchozích soupeřů. Vyzyvatel Justin Gaethje s tím samozřejmě počítá, takže určitě pečlivě trénoval obranu a případné vstávání. Rozhodne tedy, kdo si prosadí svou. Orel už však na tiskové konferenci zmínil, kolik takedownů je připraven doručit a málo to rozhodně není.

MEGA ANKETA! CZ/SK scéna tipuje bitvu Khabib vs Gaethje

“Pokud se ho pokusím vzít na zem a on se ubrání, tak se o to zkrátka pokusím znovu. Budu to dělat celý večer. Jsem připraven doručit během zápasu 100 takedownů,” prozradil Khabib Nurmagomedov už na tiskové konferenci a následně při různých příležitostech toto prohlášení několikrát zopakoval. Doposud Khabib v rámci UFC doručil celkem 57 takedownů.

Orel také rovnou vysvětlil, jaký hlavní rozdíl vidí mezi americkou a dagestánskou školou wrestlingu. Prý jde o celkový přístup, kdy Američani se většinou pokusí o jeden takedown a když nevyjde, tak svůj pokus většinou hned neopakují. Jako příklad uvedl souboj svého kamaráda Cormiera, který prý sice dostal Stipeho na zem, ale ten hned vstal a Daniel následně v dalších pokusech nepokračoval. Khabib je však prý připravený opakovat pokusy o takedowny pořád dokola a dokola, dokud se mu nepodaří získat potřebnou kontrolu.

Bojovníci, kteří už s Khabibem měli tu čest, přirovnali Khabibovu zem k tréninku s těžkou vahou. Prý je až nepochopitelné, jaký tlak dokáže na zemi vyvinout. Navíc prý neustále hrozí údery nebo submisemi, takže je velice těžké se efektivně bránit a nepadnout přitom do další pasti.

Uvidíme tedy, jak se s touto výzvou popere Justin Gaethje, který si dobře uvědomuje, že ve chvíli, kdy se dostane na pletivo, bude ve velkých problémech. Souboj se tak bude snažit udržet ve středu oktagonu, kde má prostor pro manévrování a vlastní tvrdé útoky.

Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje: Podrobná Analýza

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *