Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Attila Végh jmenoval dalšího možného Slováka v UFC

Attila Végh jmenoval dalšího možného Slováka v UFC

Česku se to skrze Karlose Vémolu povedlo už před lety, ale Slovensko se z prvního UFC bojovníka radovalo “až” letos. Tohoto historického momentu dosáhl talentovaný Lajoš Klein, který se představil na jednom z nejdůležitějších turnajů tohoto roku. Slovenské UFC prvenství je tedy jeho, ale fanoušci se teď samozřejmě zvědavě ptají, kdo by na tento úspěch mohl navázat? Kdo jiný by měl o tomto něco vědět, než Attila Végh? Právě vítěz Zápasu století, který dohlíží i na Lajošovu kariéru, nabídl další jméno, které bychom výhledově mohli vidět v nejprestižnější MMA organizaci na světě.

MEGA ANKETA! CZ/SK scéna tipuje bitvu Khabib vs Gaethje

“V SFG je to určitě těžká váha Bady. V UFC moc těžkých vah není. Buday, když je natrénovaný, tak jede jak pila. On je opravdu brutální. Měl by tam mít rozhodně šanci. Viděl jsem totiž, co je tam teď za těžké váhy. UFC není jen o tom, že tam jsou nejlepší, protože někteří tam jsou horší, než v OKTAGONu. Základ je management, který tě tam dokáže dostat. Nejtěžší je se tam dostat. Pak je samozřejmě těžké se tam udržet. Hodně bojovníků tam však šlo skrze management a ne úplně zaslouženě. Já si tedy myslím, že Bady. Za pět let by to pak mohl být Roman Paulus. Je mladý, teď má 20 let, takže když bude makat, tak za 5 let ho tam možná uvidíme,” rozpovídal se Attila Végh v rozhovoru s Rytmusem, kterému pomáhá hubnout.

Dle Attily by tak dalším Slovákem v UFC mohl být Martin Buday, což rozhodně není nereálné. Těžkých vah je obecně málo, takže je cesta do UFC přeci jen trochu “lehčí”, než je tomu v nabitějších vahách, které překypují talentem.

To, jestli se tuto předpověď podaří naplnit, bude asi hodně záležet i na tom, jak si Buday povede v dalším zápase. Čeká ho totiž souboj o uvolněný titul šampiona těžké váhy organizace OKTAGON MMA, ve kterém se utká s Mokhnatkinem (11-5), který v minulosti remizoval například s Jiřím Procházkou. V případě výhry by si Buday vylepšil bilanci na 8-1 s tím, že by měl na svém kontě 7 výher v řadě. Budeme tedy držet palce!

Úvodní koláž via IG Attila Végh / UFC

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *