Co hledáte?

Dana White hodil Conorovi pod nohy další klacek

Dana White hodil Conorovi pod nohy další klacek

Vztah mezi UFC prezidentem Danou Whitem a bývalým dvojnásobným šampionem Conorem McGregorem má aktuálně k ideálu hodně daleko. Dříve tvořili semknutý “pár”, ale hlavně poté, co Ir zveřejnil soukromé konverzace, se přístup značně změnil. Vše se odráží v domlouvání duelu Poirier vs McGregor 2, kdy vedení UFC nehodlá Conorovi téměř v ničem ustoupit a naopak si diktuje vlastní pravidla.

Buscape poslal nespokojený vzkaz vedení organizace OKTAGON MMA

Conor chtěl původně organizaci úplně obejít, takže Dustinovi nabídl, že by se mohli utkat v rámci dobročinné exhibice. Na to však Dana reagoval tak, že dal oběma borcům oficiální nabídku. Poirier přijal okamžitě, v čemž ho následoval i Conor, který si však dal jako podmínku, že se duel odehraje ještě tento rok.

Tady však nastal první problém. Karty turnajů UFC 255 a 256 už jsou totiž plné, takže se speciálně pro Conora vyčlenil turnaj UFC 257, který se koná 23. ledna. Na to ryšavý borec přistoupil s tím, že by si přál, aby se tedy akce odehrála na velkém stadionu v Texasu. To však White okamžitě zavrhl, protože prý nebude dělat akci v prostoru, který může naplnit jen z části.

Poslední rozkol pak nastal kolem váhy. Conorův trenér Kavanagh totiž naznačil, že se souboj odehraje ve váze do 170 liber, tedy v rámci welterweight divize. To však Dana White kategoricky odmítá, “Bude to 155 liber, tedy lehká váha. Proč bych dělal několika-milionový duel ve smluvené váze? To přece nic neznamená. Pro welter ten zápas taky nic neznamená.”

Ir pravděpodobně chce jít welter, protože se nechce vyčerpávat náročným děláním váhy. Obzvlášť, když ho asi během roku 2021 čeká boxerský duel s Pacquiaem. Uvidíme tedy, zda se jednání podaří dovést ke zdárnému konci. Zatím to totiž vypadá, že vedení testuje Conorovu trpělivost, což by se nemuselo vyplatit. Posledně totiž Ir po podobných problémech oznámil, že je unavený a že radši skončí, než aby musel dále čekat a složitě jednat.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *