Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Jan Blachowicz vysvětlil Jonesův přesun do těžké váhy

Jan Blachowicz vysvětlil Jonesův přesun do těžké váhy

Po hodně dlouhé době je šampionem polo-těžké váhy někdo jiný, než Daniel Cormier nebo Jon Jones. Souboj o uvolněný titul po původním šampionovi Jonesovi totiž ovládl polský borec Jan Blachowicz, který je nyní ve své domovině velkým hrdinou. Úspěchu však dosáhl i díky tomu, že se Jon Jones rozhodl, že se přesune do těžké váhy, což nastiňoval už dlouho roky. Proč tento krok přišel až teď? Na to existují různé názory. Janek nabídl ten svůj.

Jiří Procházka o velkolepém představení Jana Blachowicze

“Dobře jste viděli, co jsem udělal s Dominickem. Utekl do těžké váhy, protože se mnou zkrátka nechce padnout. To jsem schopen pochopit. Bál se, tak se sebral a šel do těžké. Utíká před legendární polskou silou. Prostě se bojí,” vysvětlil Jan Blachowicz.

Hodně podobně před soubojem s Jankem mluvil i Dominick Reyes, který Jonesovi na začátku roku hodně zatopil. Mnozí fanoušci dokonce věří, že měl Reyes vyhrát. Přítomní rozhodčí však měli jiný názor a to je to, na čem záleží nejvíce.

O tom, co je skutečný důvod Jonesova přesunu můžeme jen spekulovat. Dá se však pochopit, že po letech nadvlády nad polo-těžkou vahou zkrátka hledá nové výzvy, které těžká váha rozhodně nabízí. Výhledově bychom se totiž mohli dočkat bitev Miocic vs Jones, Ngannou vs Jones nebo klidně Lewis vs Jones. Jeden zápas lepší, než druhý.

Otázkou je, kdy k tomuto přesunu dojde. Bones se totiž nechal slyšet, že nehodlá nic podcenit, takže si dá s nabíráním hmoty na čas. Navíc se nyní znovu mluví o možném souboji s Adesanyou, který by se mohl odehrát v polo-těžké váze, ale údajně klidně i v těžké. Neporažený šampion střední váhy s tím prý až takový problém nemá.

Pro Janka se pak aktuálně rýsuje spíše souboj s vítězem duelu Santos vs Teixeira, kterého se dočkáme na začátku listopadu. Stejně tak by mohlo dojít na souboj se zmíněným Adesanyou, ale to jsou zatím jen předběžné spekulace.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *