Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

UFC Ortega vs Korean Zombie: Analýza, Tipy a Sázky

UFC Ortega vs Korean Zombie: Analýza, Tipy a Sázky

V sobotu v noci nás čeká další turnaj ze zápasnického ostrova UFC. V hlavním zápase večera uvidíme Briana Ortegu proti Chang Sung Jungovi alias “Korean Zombie”. Dále se na této zajímavé kartě představí Jessica Andrade, Mateusz Gamrot nebo Thomas Almeida.

OKTAGON 17: Analýza, Tipy a Sázky

UFC Analýza:

Brian Ortega vs Korean Zombie – vítěz Ortega 2,51

Tento duel nemá jasného favorita, ale kurz na Briana Ortegu je celkem mimo. Když se tento zápas ohlásil, čekal jsem vyrovnané kurzy na obě strany a nyní je Ortega s kurzem přes 2,5 jasnou volbou. “Korean Zombie” je sice stroj, který jde neustále vpřed a jeho kardio se zdá nevyčerpatelné, ale někdy je to až na škodu. Příklad za všechny je duel s Yairem Rodriguezem, který měl “Zombie” téměř vyhraný, ale tím, že šel neustále vpřed a tlačil na soupeře, úplně zapomněl na obranu a to se mu v poslední vteřině zápasu vymstilo.

Nyní jde ještě s o něco kvalitnějším protivníkem, který umí využít sebemenšího zaváhání a hlavně pokud se zápas přenese na zem. V postoji by mohl být lepší zápasník z Koreje, ale půjde o to, zda-li si Ortega nezaměří hned od začátku na boj na zemi. A právě proto, vidím šance obou zápasníků vyrovnaně a tomu kurz na Ortegu vůbec neodpovídá. Zajímavá se jeví i sázka na více jak 2,5 kola v kurzu 1,85.

Claudio Silva vs James Krause – vítěz Silva 2,15

Claudio Silva je prakticky od začátku kariéry neporažený. Zaváhal pouze v premiéře pod pravidly profesionálního MMA a od té doby zaznamenal čtrnáct vítězství. Ve svých 38 letech je už spíše na sklonku kariéry a díky mnohým zraněním nebyl tolik aktivní, jak by si sám přál. Je zajímavé ho v tomto aspektu porovnat s jeho soupeřem Shaunem Lomasem, se kterým se střetl ve svém třetím zápase. Pro Lomase to byl zápas číslo šestnáct. Silva od té doby nastoupil do jedenácti duelů a Lomas svedl neuvěřitelných devadesát dva zápasů s celkovou bilancí 26-82! Jak Silva tak Krause jsou přeborníci v BJJ, kde vlastní černé pásy.

Krause vzal zápas čtrnáct dnů předem za zraněného Muslima Salikova, což by mohla určitá nevýhoda. Naposledy prohrál ve střední váze na split decision s Trevinem Gilesem. Silva sice není tak aktivní jako Krause, ale ve své kariéře porazil větší jména například Leona Edvardse, Nordina Taleba nebo Dannyho Robertse. U duelu těchto dvou zemařů se jak bývá zvykem, může rozhodovat v postoji, kde Silva využívá tvrdé kombinace, které by nakonec mohly převážit zápas na jeho stranu. Navíc v zajímavém kurzu 2,15. 

Jessica Andrade vs Katlyn Chookagian – vítěz Andrade – 1,62

Jessice Andrade se po delší době představí v muší váze. Soupeřkou jí bude bývalá titulová vyzyvatelka Katlyn Chookagian. Ta bude mít v tomto souboji velkou výškovou převahu. To by mohlo paradoxně vyhovovat Andrade, která jde většinou po single nebo double legu, po kterém přijde takedown nebo případný slam (kterým ukončila například Rose Namajunas). V postoji bude mít nejspíš navrch Američanka, která má i nebezpečné kopy. Andrade je natolik zkušená a prošla velkými zápasy, že si duel pohlídá a bude se držet své strategie. Její případné vítězství na body je v zajímavém kurzu 3,1.  

Radim

Tipsport, UFC

Pavel

Tipsport, UFC

Tip na tiket

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *