Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Cormier: Jen jedna těžká váha dokáže Adesanyu vážně ohrozit

Cormier: Jen jedna těžká váha dokáže Adesanyu vážně ohrozit

Neporažený šampion střední váhy Israel Adesanya se po své poslední titulové obhajobě pustil do ostrých výměn s bývalým šampionem polo-těžké váhy Jonem Jonesem. Ten totiž evidentně stojí o vzájemný zápas, o kterém se už dlouho spekuluje. Bones však nedávno oznámil, že by rád přestoupil do těžké váhy. Bude ho do ní Adesanya následovat? Šampion s tím prý nemá problém. Jonesův rival Daniel Cormier si navíc myslí, že by Adesanya dokázal většině těžkých vah řádně zatopit. Jen jeden bojovník by mu prý mohl dělat výraznější problém.

Jon Jones se po letech přiznal k podvodu

“Pokud by Israel Adesanya dokázal udržet zápas v postoji, což evidentně umí, tak by byl problém nejen pro Jona Jonese, ale i pro celou těžkou váhu, včetně Stipeho Miocice. Každý od střední váhy po těžkou by s ním měl problém, protože je zkrátka v postoji extrémně dobrý. Vždycky mu to sedělo a nyní navíc zápasí v menších rukavicích. Je to velice nebezpečný týpek. Snad jen Francis Ngannou by mu mohl dělat problém. Francis totiž soupeřům doslova trhá hlavy, takže by představoval velkou výzvu, ale zbytek divize by se s Izym dost zapotil,” myslí si bývalý dvojnásobný šampion Daniel Cormier.

Uvidíme tedy, kam budou další kroky neporaženého šampiona střední váhy směřovat. Nedávno se totiž jeho trenér Bareman nechal slyšet, že pokud by to v blízké době nevypadalo na další titulovou obhajobu, tak by připadal v úvahu mega zápas se šampionem polo-těžké váhy Janem Blachowiczem. Skrze něj by měl Adesanya šanci stát se dalším dvojnásobným šampionem.

Stejně tak je stále ve hře možný souboj s Jonem Jonesem. UFC prezident Dana White dokonce zmiňoval, že se bitvu pokusí domluvit. Podobný střet by si však zasloužil plnou halu fanoušků, takže na něj nejdříve dojde asi až v polovině příštího roku. Hodně bude záležet na tom, jak se koronavirová situace bude dále vyvíjet.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *