Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Matěj Kuzník prozradil, s kým by se v budoucnu rád utkal

Matěj Kuzník prozradil, s kým by se v budoucnu rád utkal

Matěj Kuzník se chystá po dvou letech na návrat do oktagonu. Naposledy na turnaji XFN zvítězil nad Jaroslavem Jartimem a od té doby ho provázela zranění, která mu přibrzdila slibně rozjetou kariéru. Již v sobotu 17. října se však chystá na svůj návrat na turnaji OKTAGON 17, kde se utká s Františkem Fodorem z bratislavského OFA gymu.

Novotný porovnal platy v UFC a OKTAGONu

Poslední zápas jsi měl už skoro dva roky zpět proti Jartimovi, pak přišlo zranění kolene a zrušený titulový zápas v XFN proti Djirounovi, jak si snášel tuto nucenou pauzu od zápasení?

Ta pauza pro mě nebyla vůbec příjemná. To původní zjištění, že budu půl roku bez zápasu a vypadnu z toho zápasového kolotoče pro mě bylo strašné. Nicméně jsem zjistil, že mi ta pauza strašně pomohla, začal jsem se na všechno dívat zase trochu jinak a měl jsem čas se zaměřit i na jiné věci než jen MMA, takže to zranění byla vlastně jedna z nejlepších věcí co se mi mohla stát a teď jsem za to vděčný.

Ještě než se domluvil návrat do OKTAGONU jsi stihl vyhrát jeden amatérský zápas v boxu, jaká to pro tebe byla zkušenost a je postoj něco na čem jsi se snažil během pauzy zapracovat?

Zápas v boxu byl pro mě určitě velká zkušenost. Mohl jsem pak pilovat víc ruce, protože po tom zranění jsem nebyl schopný zápasit a kopat, takže to pro mě byla příjemná alternativa. Vyzkoušel jsem si zase ten předzápasový stres, který byl stejně minimální, protože jsem si to fakt šel jenom užít. Postoj jsem piloval, hodně jsem ho zlepšil, což bych chtěl určitě ukázat.

14. března jsi se měl utkat v Ostravě s Markem Bartlem, ale turnaj byl zrušen kvůli koronaviru. Jaké pro tebe bylo tohle už druhé zrušení zápasu, navíc jen pár dní před vážením?

Další zrušení zápasu několik dní před zápasem pro mě bylo ze začátku v pohodě. Říkal jsem si, že budu mít víc času na přípravu, jelikož jsem myslel, že se to odloží třeba o měsíc a já jsem v Thajsku marodil několik týdnů a byl jsem hospitalizován kvůli infekci. Takže jsem to ze začátku bral jako pozitivní věc, nicméně pak se to prodloužilo mnohem déle tak jsem byl chvíli bez motivace, ale pak jsem se dokázal naladit a začal znova makat. Vždycky všechno zlé je pro něco dobré, otevřeli se mi zase jiné cesty a naučil jsem se něco nového. Určitě to ale pro mě jednu dobu byla hodně těžká doba.

Zápas s Bartlem byl nakonec přesunut na turnaj Oktagon 17, ale ani tam se neuskuteční, kvůli zranění soupeře. Jako náhrada se objevil jeho týmový kolega Fodor, jak moc velká komplikace pro tebe je tato změna?

Na Marka jsem se dlouho připravoval, takže mě to určitě mrzelo, chtěl jsem ten zápas, ale co se dá dělat. Teď už soupeře mám, znám ho a vím co od něj čekat. Připravím se na něj a těším se na zápas. Jinak to se mnou ani nějak nehnulo, protože už jsem zvyklí tady na ty změny, pořád se něco mění, takže já už jenom přijímám ty informace a jede se dál. V téhle době mi nic jiného nezbývá, než se adaptovat na tu situaci, jelikož je to teď doba změn.

Jaký očekáváš průběh zápasu a v čem si myslíš, že by mohla být tvoje výhoda oproti Fodorovi?

Myslím, že to bude kvalitní štípaná. František Fodor je kvalitní zápasník, znám jeho přednosti, ale znám taky jeho slabiny. Myslím, že v tom zápase budu hodně dominovat. Jsem favorit a věřím si na něj. Pohlídám si jeho silné věci a myslím, že jsem celkově lepší zápasník v skoro každém aspektu.

Matěj Kuzník

Když by jsi měl porovnat formu před zraněním a teď po té dlouhé pauze, jak se cítíš?

Teď je to určitě mnohem lepší. Předtím jsem jel všechno strašně na sílu, chtěl jsem to ažz moc, takže to zranění bylo asi nevyhnutelné. Za tu dobu jsem se stihl přetransformovat v jiného válečníka, který funguje úplně jinak a za to vděčím svému klubu a trenérům jako André Reinders, Lukáš Bárta, Michal Zub Novotný a všem ostatním trenérům. Trošku jsem změnil styl a je to určitě mnohem lepší než předtím.

Zápas bude v lehké váze, budeš po tomto zápase směřovat do pérové váhy nebo chceš zápasit i v lehké?

Nejspíš budu chtít zápasit obě váhy, uvidím co mi bude víc vyhovovat, ale určitě jsem schopný shodit i do 66ky. Umím si s tím tělem dobře pohrát, poučil jsem se z minulých chyb, kdy jsem shazoval zbytečně strašně špatně a měl jsem tam výkyvy. Vůbec jsem s tělem neuměl manipulovat, ale teď už vím co od něj můžu čekat a jak funguje, proto si myslím, že bych zvládl i tu 66ku. Samozřejmě to nebude úplně nejjednodušší, ale žádné hubnutí není úplně lehké a vždycky je to boj.

Jsou nějací soupeři, kteří by tě po případné výhře nad Fodorem zajímali?

Určitě tady je pár kandidátů s kterýma bych chtěl zápasit. Jeden z nich je právě Marek Bartl, který je zraněný, tak počkám jak se dá dokupy. Pak třeba Karol Ryšavý by byl zajímavý soupeř, protože mě sám nějakou dobu zpátky vyzíval, takže s ním by to bylo určitě fajn.

Tobě je stále teprve 25 let, jaké jsou tvoje ať už krátkodobé nebo dlouhodobé cíle?

Ano je mi 25 a už by to chtělo něco víc. Mám krátkodobé cíle jako vyhrát pár zápasů v Oktagonu, získat titul a pak uvidím co se naskytne, ale představoval jsem si, že ve svých 25ti letech už budu trošku někde jinde ve své MMA kariéře. Proto jsem taky přijel do Prahy abych dokázal víc. Zranění mě trochu limitovala v mých cílech, takže teď do toho naskočím a budu se snažit z toho vytěžit co nejvíc.

Chtěl by jsi něco vzkázat fanouškům MMA Shorties?

Chtěl bych pozdravit všechny fanoušky MMA Shorties a celkově všechny fanoušky MMA. Podporujte tento sport, podporujte všechny zápasníky a mějte se fajn.

Autor: Tadeáš Vavroch

Úvodní foto via OKTAGON MMA

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *