Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Jiří Procházka o velkolepém představení Jana Blachowicze

Jiří Procházka o velkolepém představení Jana Blachowicze

Hlavním zápasem proběhnuvšího turnaje UFC 253 byla sice titulová bitva v rámci střední váhy Adesanya vs Costa, ale hlavním před-zápasem byl neméně důležitý duel o uvolněný titul šampiona polo-těžké váhy. V tom naprosto exceloval Polák Jan Blachowicz, který soupeři v podstatě nedal šanci a nakonec jej ve druhém kole tvrdě ukončil. Po dlouhých letech je tak králem divize někdo jiný, než Daniel Cormier nebo Jon Jones. Co na skvělý výkon polského bijce říkal Jiří Procházka, který by se s Jankem mohl výhledově utkat?

Jan Blachowicz naznačuje jméno prvního vyzyvatele

“Musím říct, že o těchto zápasnících rád mluvím jako o svých kolezích z práce. A zápas tohoto mého kolegy byl ukázkou naprosté profesionality. Šlo to vidět na jeho koncentraci, na jeho fyzickém výkonu. Možná byl až moc svázaný, až moc tvrdý. Snažil se to tam rvát za každou cenu, ale to se dá pochopit, protože šlo o titulový zápas. Zároveň jsem u obou viděl spoustu slabin. A to se mi na tom vlastně líbilo, protože tam stále vidím cestu. A stále se nedá takový zápas srovnat s výkony Jona Jonese, který věřím, že se do naší váhy ještě vrátí,” uvedl Jiří Procházka pro server iSport.cz.

Zápas Blachowicz vs Procházka zatím samozřejmě není úplně na pořadu dne, ale nijak extra daleko také není, “Bylo by mi ctí. A vím, že s někým takovým bych podal nejlepší výkon. Protože můj výkon dělají mí soupeři.“

V tuto chvíli to vypadá tak, že se Janek v rámci své první obhajoby utká s vítězem listopadového duelu Santos vs Teixeira. Ve hře je i Jon Jones, který však spíš skutečně míří do těžké váhy.

Na soupeře nyní samozřejmě čeká i Denisa. Původně to sice vypadalo na bitvu s Rakicem, ale ten se nechal slyšet, že o zápas nemá zájem, protože cílí na titul. Doufejme tedy, že se najde někdo jiný.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *