Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Novotný porovnal platy v UFC a OKTAGONu

Novotný porovnal platy v UFC a OKTAGONu

Peníze jsou samozřejmě téma, které hýbe světem. V souvislosti s MMA se však o nich moc nemluví, respektive není známo, kolik jednotliví bojovníci dostávají. Nejdále je v tomto ohledu UFC, protože jednotlivé státní komise často zveřejňují přehledy výplat, takže si fanoušek dokáže udělat rámcovou představu. Na CZ/SK MMA scéně se dá usuzovat jen podle různých náznaků, které jsme v průběhu času dostali. Nyní na toto téma promluvil promotér a spolu-majitel organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný, který porovnal “české” platy v UFC s platy ve své organizaci.

Viktor Pešta se “osmělil” a rýpl do Karlose Vémoly

“České hvězdy v UFC a ty největší české hvězdy od sebe často tak daleko nejsou. Na největší peníze si zatím sáhl Jiří Procházka, jakožto šampion organizace Rizin. Berte však, že je odskočený. To, co bere David Dvořák za svůj první zápas, nebo to co bral třeba Mach a tak dál, tak to my tady vyplácíme taky. Jsou to stovky tisíc korun samozřejmě. V některých případech i milion a víc,” prozradil Ondřej Novotný v rozhovoru pro CNN Prima News.

Tady je však třeba upozornit, že na několik stovek tisíc korun za zápas si přijde jen vybraná skupina těch nejlepších/nejzajímavějších bojovníků, jako je například Vémola, Végh, Krištofič, Pešta, Boráros, Petrášek a pár dalších.

Miloš Petrášek například v minulosti prozradil, že za zápas bere v rozmezí 5-10 tisíc euro. Dle toho se dá soudit, že výplaty “řadových” bojovníků se pohybují zhruba v rozmezí 1 000 – 4 000 euro, což je v přepočtu dle aktuálního kurzu 27 000 – 108 000 Kč.

To samozřejmě není málo. Na druhou stranu je však třeba si uvědomit, že bojovník za rok nastoupí do boje zhruba dvakrát až třikrát (letos to pak je samozřejmě mnohdy ještě méně). Navíc musí investovat do přípravy a následné regenerace, odevzdat podíl klubu a hlavně pokrýt daně. Stále tak platí, že na to, aby se “běžní” bojovníci mohli uživit jen sportovní kariérou, potřebují například soukromé tréninky a silné sponzory.

Úvodní foto via OKTAGON MMA

Tags:

Mohlo by vás zajímat

7 komentářů

 1. Niki 12/10/2020

  toje fakt trapak, presne proto sem ho prestal brat. Ze treba nezminil Dostalovou ktera pry na nejvetsim mma turnaji ktery taky kdy byl v O2 dostala 15000kc

  Odpovědět
 2. Aleš Dvořák 12/10/2020

  No Vemola se pri jednom interviewu moc netvaril na otazku ohledně peněz.. A to že ho zkrohli nasvědčuje i ten hlad po zápasech.. A navic CnN pro me neni důvěryhodny zdron..

  Odpovědět
  1. Niki 13/10/2020

   CnN mozna neni duveryhodny zdroj. Ale vim ze toto rikal. Nejednou tvrdil jak dobre tam jsou zapasnici placeni. ajak rikas sam,vemola se netveil a ten je placenej jeste tak nejlip a kdyby byl nebude nekde delat pandu apod…

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *