Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Pro Fedora se domlouvá hodně zajímavá odveta

Pro Fedora se domlouvá hodně zajímavá odveta

Fedor Emelianenko (39-6-1NC) nedávno vyjádřil přání, že stojí o odvetu s Fabriciem Werdumem (24-9-1). Tento duel podporuje i majitel organizace Bellator Scott Coker a nově i Fabrico Werdum. Dočkáme se zajímavé odvety? Vše nasvědčuje tomu, že ano!

KSW+Bellator 248: Výsledky a Highlighty

Fabricio Werdum v červenci porazil Alexandera Gustafssona a tím mu vypršel jeho kontrakt s největší světovou MMA organizací. Zároveň připustil, že by ho v budoucnu zajímala odveta s Fedorem Emelianenkem. Oba zápasníci se spolu střetli přesně před deseti lety v dnes již zaniklé organizaci Strikeforce. V té době měl Fedor Emelianenko neuvěřitelnou bilanci 31-1-1 NC, ale Werdum byl v té době zřejmě největší zkouškou ve Fedorově kariéře. Zápas  trval pouhou minut a z cenného vítězství se radoval Fabricio Werdum, kterému se podařilo nasadit submisi (Triangle Armbar) a uštědřit tak ruskému zápasníkovi teprve druhou porážku v kariéře.

V nedávném rozhovoru pro Canal Encarada hovořil Werdum o postupu jednání s Bellatorem s tím, že jeho manažer Ali Abdelaziz je s Bellatorem v kontaktu a oni jen čekají, až se ozve Fedor.

“Jednání jsou opravdu v pokročilé fázi. Ali (Abdelaziz) to řešil minulý týden s prezidentem Bellatoru Scottem Cokerem. Nyní jde jen o to, aby to Fedor přijal. Jelikož si velmi vážím Fedora, určitě bych mu dal možnost odvety. Podle mého názoru je jedním z nejlepších zápasníků všech dob, musíte toho chlapa respektovat,” řekl v rozhovoru Werdum.

Zvítězí znovu Werdum?

“Za 10 let udělal spoustu věcí, porazil ty nejlepší, takže by to mohl být zápas, který by každý rád viděl. Myslím, že by se to i dobře prodalo. Pokud to Emelianenko přijme, tak se vší úctou pevně věřím, že ho znovu porazím. Nemám o tom pochyb. To nejsem nafoukaný, je to realita. Samozřejmě to bude nesmírně těžké, ale věřím si,” uvedl sebevědomí Werdum.

Vypadá to tedy, že nejspíš uvidíme hodně zajímavou odvetu. Pravděpodobně jediný problém může být v tom, kdy a kde k zápasu dojde. Ve svých 44 letech je Fedor na sklonku své kariéry a Bellator měl v úmyslu pro něj uspořádat jakési rozlučkové turné. Pak udeřila pandemie COVID-19, která tyto plány dočasně odložila, zčásti proto, že Scott Coker zůstává neoblomný v tom, že Fedor by neměl bojovat v jednom z posledních zápasů kariéry v prázdné aréně.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *