Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Jak blízko je Jiří Procházka titulové šanci?

Jak blízko je Jiří Procházka titulové šanci?

Díky drtivému ukončení bývalého titulového vyzyvatele Volkana Oezdemira, překotným změnám divizi a odchodu dlouholetého šampiona Jona Jonese se Jiří Procházka vypracoval na neuvěřitelné páté místo polo-těžké váhy. Řadí se tak mezi naprostou světovou špičku, v souvislosti s čímž se samozřejmě mluví o možné titulové šanci. Opasek pro UFC šampiona je sice Jirkovým ultimátním cílem, ale dle slov trenéra Martina Karaivanova zatím není úplně kam spěchat.

Patrik Kincl vysvětluje, proč bojovníci odmítají Procházku

“Co se týká Jirkovy cesty za pásem šampiona, spekuluje se často o tom, jestli ho od titulu dělí už jen jedna bitva. Já si to nemyslím. Větší právo na titulový zápas má určitě Rakic. My jsme tam přišli s jedním zápasem, který jsme vyhráli a sledem okolností jsme se dostali na páté místo žebříčku.

Kdyby přišla nabídka na titulák, samozřejmě ji neodmítneme. Ale podle mě bychom se chtěli v UFC ještě víc uvést, možnost titulu si vybojovat a víc zasloužit. Chtěl bych zkrátka, aby to bylo víc podložené výsledky.

Šampionem je nově Jan Błachowicz. Kdyby se na trůnu udržel a Jiří dostal šanci s ním bojovat, asi bych věděl, jak na něj. Bylo by to o delší přípravě a o tom pečlivě se na něj nachystat. Protože zápasem s Dominickem Reyesem dokázal, že se nestal novým králem polotěžké váhy náhodou. Je to opravdu člověk, který si titul zaslouží,” vysvětlil pro server iSport.cz trenér a manažer Martin Karaivanov.

Tým původně plánoval využít hype, který si Jiří získal na UFC Ostrově, k tomu, aby se podařilo domluvit nějakého výše postaveného soupeře. Právě přes něj by byla cesta k titulu “nejkratší”. Ukazuje se však, že to nebude tak lehké, jak se mohlo původně zdát, takže bude asi třeba zapátrat i mezi soupeři, kteří jsou v žebříčku pod Denisou. Nedávno nevyšel duel s Krylovem, ale případná bitva s Walkerem by s ohledem na styly obou borců nemusela být vůbec špatná. Situace je však hodně složitá, tak uvidíme, jak se vše nakonec podaří rozplést.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *