Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Cestou ranhojiče na OKTAGON 16

Cestou ranhojiče na OKTAGON 16

V další epizodě rubriky „Cestou ranhojiče“, kterou má na svědomí Bobesh Vojkůvka z Alpha Cutman Team, se podíváme do zákulisí brněnského turnaje OKTAGON 16.

Patrik Kincl vysvětluje, proč bojovníci odmítají Procházku

Sestry

Do Brna jsme vyrazili v poměrně silné sestavě v jaké jsme už dlouho nejeli. Letos to byl teprve druhý galavečer, kam jsme vyrazili v plném stavu. Dispečera dělal, již snad všem zápasníkům známý, Honza Helma. Cutmani byly čtyři zdravotní sestry. Verča, Dejv, Shigh a já jsme svého času dělali společně na ARO. Dnes jsme již rozdělení do různých oddělení a na záchranku. O to více byl tento výlet zajímavý, že tahle skvělá parta se téměř po letech sešla dohromady a to díky naší společné cestě ranhojičů.

Pevnost Brno

Nápad s pevností Brno se mi moc líbí a to nejen že je to logisticky velmi dobré místo pro pořádání turnajů, ale především je to nádherný a velmi praktický prostor. Balkóny, terasovitý prostor pro diváky plný stolů, 2 bary a pódium pro ty nejvýznamnější hosty. Celé to nádherně doplňuje nadsvětelný strop, na kterém vždy můžu oči nechat. Zákulisí je rozlehlé a to především šatny, které jsou jen dvě, červená a modrá, kam se vejdou všichni zápasníci a my je tak nemusíme hledat po 10 různých malých kabinkách. Měl jsem spíše na starosti kluky v červeného rohu, kde byla většina mých zápasníků z Reinders a slovenských týmu.

Tejpování

Nebudu klasicky rozepisovat všechny tejpování zvlášť, jelikož jsem měl na starosti 8 zápasníků, což mi celkově zabralo něco přes dvě hodiny, ale určitě se chci pozastavit u těch výraznějších. Gábor, Karol, Mirďa Brož, Kuba Dohnal, Bolo, Tichota. Takhle vypadal mužský ansábl, kde všechny kluky už znám a jsou na práci cutmanů zvyklí, až na nováčka v mé sestavě a tím byl talentovaný Tichota. 

Pro mě osobně bylo největším zážitkem a zároveň přínosem tejpování Magdy Šormové a Terezy Bledé. Nikdy jsem ještě tu čest neměl a o to větší nakonec byla. Vítězné tejpy jsou prostě vítězné tejpy. S Magdou se známe už snad nějakých 14 let, z dob našeho capoeira šílenství a tak jsem se na tento okamžik nevýslovně těšil. Zavzpomínali jsme na staré známé, probrali soupeřku a samozřejmě technické aspekty tejpování. S výsledkem byla Magda velmi spokojená, troufám si říct. Terezu Rondu Bledou, tuhle přezdívku by si rozhodně měla nechat, měl vždy na starosti cutman Dan. Bohužel, Dan byl na dnešním výjezdu nepřítomen. Tereza měla veselou náladu a vypadala fyzicky i psychicky skvěle připravená. Krom precizní práce na tejpování, aby šampiónka UDG nebyla zklamána, jsme probírali běžné věci, abych taky trochu zjistil, kdo že vlastně slečna Bledá doopravdy je. Kvalitní tejpování, ale i příjemný rozhovor jsou základ.

OKTAGON 16: Záznamy Zápasů

Hlavní karta

Viděl jsem až první zápas hlavní karty. Jednou rukou na mobilu jsem sledoval v chatu kdo jak v týmu pracuje na které pozici a druhou rukou jsem si cpal něco rychle do pusy, protože jsem měl už hlad jako vlk. Celý tým šlapal ne jako jeden stroj, ale jako jedno tělo. Rozhodně můžu říct, že pravá ruka věděla, co dělá levá a naopak. Mezitím Kuba Běle rozsekl Tomášovi loktem obočí a doktor to ukončil. Dle reakce kolegů cutmanů to bylo na místě.

Následoval zápas, později přezdívaný, Dohnal and Simon Bakery. Kluci, krom dobrého postoje, vybojovali několik šílených scramblů na zemi. Osobně jsem to měl na score kartě velmi těsné a k potěšení domácích zvítězil Kuba. Další zápas byl mým zlatým hřebem večera. Loiseau vs Bledá. Ženský souboj. Francie vs Česko. Francouzka ukázala zkušenosti a silný wrestling bráněním pokusů o strh Bledé. Po napínavém prvním kole prošla Bledá přes zavřený triangl, napnutý armbar až do vítězného Ground and Pound. První výhra v profi je doma.

Brož a Šindelář předvedli nejlítější bitvu OKTAGONu 16. Srdcaři. Zaslouženě na body za RPG gym Inkvizitor Brož.

Hlavní před-zápas byl především také hlavním překvapením večera. Tato Primera Gábora celé dvě kola kontroloval v postoji a byť měl Gábor lepší wrestling a tlačil, nakoupil přitom spoustu úderu. Už po prvním kole jsem měl co dělat s oteklým okem a jediným drobným cutem. Následovalo extrémně krvavé kolo, v němž Gábor utržil celkově čtyři cuty, z toho jeden opravdu hluboký nad levým okem. I když to nejprve vypadalo, že se mu otevřela rána z O2 arény vpravo. O pauze jsem měl plné ruce práce s celým Gáborovým obličejem a když jsem zajel doleva, uviděl jsem, že rána je roztržená až na lebku. Ukázal jsem to přítomnému doktorovi a ten, po krátké konzultaci s rozhodčím, zápas ukončil.

Velké finále proběhlo rovněž ve velkém stylu. Bohužel pro Ryšavého, ve velkém stylu pro Paradaisera. Rony do zápasu opravdu vletěl, po krátké výměně to vzal na zem, vybojoval backmount a následně soupeře uškrtil. OFA tak zvítězila v derby nad SFG. 

Diváci

Když se na to podívám zpětně, mělo těch necelých 500 platících přítomných diváků tak trochu luxusní soukromý turnaj OKTAGON 16. Myslím, že i na OKTAGONu 1 na Královce bylo necelých 1500 diváků. Přes všechno to, co se dnes děje ohledně koronaviru, bylo poloprázdné Boby i pro mě malým zklamáním. Atmosféra byla výborná, ale věřím, že mohla být dvakrát tak lepší. Gábor, Mach, Vémola, Mikulášek a další, všichni na dosah ruky.

Milí diváci, nebojte se a pokud to bude jen trochu možné, podpořte své oblíbené sportovce a umělce, herce, zpěváky a muzikanty. Jděte na svůj sport, ať už je to MMA nebo jakékoliv jiný a kupte si lístky, protože bez vás to prostě nepůjde.

#wemakeevents

Závěrem Cestou ranhojiče

Kromě toho, že celý oktagon byl na konci doslova plný krve, jelikož cutů nebylo málo, byl OKTAGON 16 zápasově jedním z nejlepších OKTAGONů vůbec. A celý štáb OKTAGONu zase ukázal, že to jde a jde to dělat sakra dobře.

Neohrožení ranhojičové vyzbrojeni hektolitry dezinfekce, tunami rukavic, sterilními štětičkami, tampony a respirátory, pracovali na 110%. Věřím, že Pevnost Brno obstojí v této těžké době a 17.10. se máme společně všichni na co těšit.

Předchozí díl z rubriky Cestou ranhojiče můžete najít ZDE.

Autor: Bobesh Vojkůvka

Úvodní foto via OKTAGON MMA

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *