Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Šampion Israel Adesanya se opřel do Lajoše Kleina!

Šampion Israel Adesanya se opřel do Lajoše Kleina!

Máme za sebou turnaj UFC 253, jehož hlavním zápasem byla dlouho očekávaná bitva Israel Adesanya vs Paulo Costa. Zmíněný duel naprosto ovládl úřadující šampion, který si připsal výhru ve druhém kole via TKO. Hned po ukončení zápasu spěchal za UFC prezidentem Danou Whitem, se kterým neprobíral ani tak svou výhru jako spíš “váhové hříšníky”. Hned dva jeho kolegové z gymu City Kickboxing totiž bojovali s borci, kteří na oficiálním vážení nesplnili váhový limit. Jedním z nich byl i Lajoš Klein, což šampiona očividně dost pobouřilo.

Attila Végh vysvětlil, jak to bylo s Kleinovou váhou

“Už jsem to říkal Danovi, 30 % není dost. Někteří borci si hrají na gangstery a vydělávají mimo UFC, ale 30 % z platu není dost. Odevzdat část výplaty a mít dalších 90 minut, aby se napili atd. Třicet procent zkrátka není dost. Zvedněte to na 90 %. Pak vám garantuji, že se borci budou snažit udělat váhu do poslední chvíle,” spustil šampion Israel Adesanya ve svém po-zápasovém rozhovoru. 

Evidentně tak narážel na zápasy svých kolegů. Jak Young, tak Riddell totiž bojovali s borci, kteří na oficiálním vážení nesplnili předepsaný limit. Jedním z nich byl i Lajoš Klein, který v následném zápase exceloval a připsal si první UFC výhru via TKO za necelou minutu a půl. “Nezajímá mě to. Nedal váhu. Podváděl,” přidal poté Adesanya na po-turnajové tiskové konferenci přímo směrem k Lajošovi.

Nesplnění váhy je samozřejmě chybou, ale jak už vysvětloval Attila Végh, Lajoš měl na shození extrémně málo času. Zápas totiž bral na poslední chvíli a do splnění limitu mu zbývalo nějakých 15 Kg. Třináct dokázal dát dolů, ale poslední dvě už byla nad jeho síly. To se bohužel stane. Obzvlášť, pokud musíte těsně před zápasem cestovat a plnit mediální povinnosti. Lajoš nicméně po zápase slíbil, že na další duel bude plně připravený a že už se problémy s váhou nebudou opakovat.

Slovenský borec si však získal pozornost šampiona a díky svému výkonu i značné části světové MMA komunity, což je v podstatě dobře.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

7 komentářů

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *