Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Attila Végh vysvětlil, jak to bylo s Kleinovou váhou

Attila Végh vysvětlil, jak to bylo s Kleinovou váhou

Jak už jsme vás včera informovali, Lajoš Klein bohužel na oficiálním vážení nesplnil předepsaný limit o téměř 2 kilogramy, což je samozřejmě při UFC premiéře nemilé. Nejen, že je to špatná vizitka, ale samozřejmě kvůli tomu přijde o část výplaty. Na sociálních sítích se okamžitě objevilo hodně kritiky, která však není na místě. Lajoš totiž bral zápas zhruba týden před jeho konáním, takže se za krátký čas musel připravit, odcestovat a ještě pracovat na váze, což není vůbec nic snadného. Více o celé věci promluvil jeho trenér Attila Végh, který popsal celý proces.

Conor McGregor po sporech s UFC oznámil další zápas!

“Nabídku na zápas jsme dostali zhruba před týdnem. Lajoš za ten týden shodil 13 kilogramů. On má jiné tělo a genetiku, než většina bojovníků, včetně mě, co jsem tlustý jak prase, takže mám z čeho dávat dolů, ale Lajoš nemá z čeho. Už od pondělí dělal vše, co šlo a byl hodně disciplinovaný. Večer před vážením jsme měli 70,5 Kg. Lajoš zná své tělo, takže říkal, že to bude v pořádku. Ráno jsme začali dodělávat váhu a do 6 večer jsme to měli mít. Jeli jsme naplno, že byl Lajoš zavřený v sauně dohromady skoro dvě hodiny. Já už jsem viděl, že to jde těžko. Tělo se zablokovalo a nepouštělo vodu. Dostali jsme se na nějakých 69 Kg a dál to nešlo. I když byl v sauně 30 minut, tak ani kapka vody. Dal si tedy malou kávu, aby nastartoval metabolismus. Tou dobou už z toho byl opravdu zabitý. Chtěl, ale tělo to nepustilo,” vysvětlil Attila Végh.

Vítěz zápasu rovněž doplnil, že jim následně pomáhal tým Jana Blachowicze, ale že ani vana už nepomohla. Sice se podařilo něco málo shodit, ale k limitu se Lajoš už bohužel nepřiblížil. To se bohužel stane. Obzvlášť, když těsně před zápasem musíte cestovat a plnit si další povinnosti. Nedá se nic dělat. Je to další zkušenost a teď bude klíčové, jak Klein zvládne samotný zápas.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *