Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

UFC 253: Analýza, Tipy a Sázky

UFC 253: Analýza, Tipy a Sázky

Je tu další číslovaný turnaj UFC. Tentokrát se můžeme těšit na galavečer ze zápasnického ostrova Yas v Abu Dhabí, kam se UFC opět vrací. Turnaji vévodí dvě titulové bitvy, ale hlavně premiéra slovenského zápasníka Jiřího Lajoše Kleina. Pojďme si projít zajímavé kurzy turnaje UFC 253.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 150 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

OKTAGON 16: Výsledky Oficiálního Vážení

UFC 253: Analýza

Israel Adesanya vs Paulo Costa -vítěz Adesanya 1,52

Costův styl zaručuje atraktivní podívanou, protože je vždy iniciátorem akce, přebírání útoků není jeho parketa. Myslím, že si bude při útocích často nabíhat na tvrdý jab, který ho po nějaké době začne frustrovat a nutit k nepromyšleným akcích.

Costovy nehraje do karet ani fakt, že klíčem k překonání jeho tlaku je práce nohou. Tu má Adesanya téměř dokonalou a pokud je někdo schopen dostat se rychlou změnou směru od pletiva, je to právě on. Nikdy se mu nestane, aby při ústupu udělal dva kroky rovně dozadu, po prvotním pohybu vždy změní směr, čímž vyhodí útočícího z rytmu.

Po opětovném shlédnutí zápasu Costa vs Hall se domnívám, že jab bude hlavním faktorem.

Rozhodně nevylučuji Costovu šanci na ničivý úder, ale jsem toho názoru, že si Adesanya v průběhu bohaté kariéry poradil s mnohem nebezpečnějšími bojovníky a naopak proti nim nejvíce zářil. Pokud si Adesanya dojde pro vítězství, bude to jubilejní 100. v profesionální kariéře (75 v kickboxu, 19 v MMA a 5 v boxu). PODROBNÁ ANALÝZA ZDE

Shane Young vs Ludovít Klein – vítěz Klein 1,65

Bohužel Ludovít Klein nesplnil váhový limit a převážil o více jak 2kg. Ale díky tomu je i zároveň větším favoritem. Lajoš má tvrdý úder a rychlý pohyb a v zápasu bude mít určitě váhovou převahu. Pohyb a dynamika budou klíčové faktory v tomto zápase. PODROBNÁ ANALÝZA ZDE

William Knight vs Aleksa Camur – vítěz Knight 2,27

William Knight nastupuje do svého prvního zápasu v UFC. To ale neznamená, že je bez zkušeností. Jeho zkušenosti pramení hlavně z Muay thai a také má výbornou průpravu z amatérského MMA. V tom profesionálním je ve své váze neporažený (jediná porážka je s talentovanou těžkou váhou Tafonem Nchukwi v domluvené catchweight do 103kg). Naposledy se předvedl na začátku tohoto měsíce, když zazářil v reality show Dana White Contender Series. Zde ukončil neporaženého Codyho Brundage, což mu vyneslo angažmá v nejlepší MMA lize světa. Na svoji váhu má výborné kardio a disponuje i výborným pohybem. V zápasech se prezentuje tvrdými low kicky, které protivníkům dělají velké problémy.

Camur se na tento zápas připravoval se šampionem těžké váhy Stipem Miocicem a v rozhovoru na tiskové konferenci sliboval lepší výkon, než v zápase s Justinem Ledetem. V tomto utkání sice zvítězil, ale od obou zápasníků to byl především utrápený výkon. Pokud by zaspal v utkání s Knightem, tak je možné, že pro něj zápas skončí předčasně. Každopadně William Knight je zápasník s velkým potenciálem a kurz 2,27 stojí za to vyzkoušet.

Jake Mathews vs Diego Sanchez – vítěz Sanchez 5,63

Tento tip je zde jen kvůli kurzu, který si můžete zkusit přidat do nějakého kombinátoru. Asi všichni víme, že Diego Sanchez má své nejlepší bitvy za sebou, ale zkušeností má na rozdávání a proti Mathewsovi není rozhodně bez šancí, jak vyjadřuje kurz 5,63! Původně jsem očekával, že bude vypsaný kurz cca 3. Mathews je stále poměrně mladý a v zápasech se zkušenějšími soupeři chybuje, tak proč nevyzkoušet tuto zajímavou příležitost.

Radim

Tipsport, UFC

Pavel

UFC, Tipsport

Honza

Tipsport, UFC

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *