Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Statistika ukazuje, v čem je Costa překvapivě lepší

Statistika ukazuje, v čem je Costa překvapivě lepší

Blížící se titulový duel Israel Adesanya vs Paulo Costa má jasný příběh. Na jedné straně je hubený šampion, který vyniká pohybem, bojovým IQ a přesností. Na straně druhé pak máme svalnatého vyzyvatele, který si libuje v tlaku a tvrdých úderech. Názory na to, kdo v neděli ráno vyhraje, se dost liší, ale obecně se očekává, že Adesanya využije svého skvělého pohybu, aby neinkasoval a naopak bude sám přesně rozdávat z kontrů. Statistika, která nikdy nelže, však ukazuje, že Costa není jen “hloupá mlátička”, která jde za každou cenu dopředu.

Vsaďte barák! Kletba praví, že Adesanya prohraje

Costa, který to má aktuálně 13-0, dle statistik vyšle za jednu minutu 8,43 signifikantních úderů s tím, že jeho přesnost dosahuje 57 %. Adesanya za stejnou dobu vyšle 3,96 signifikantních úderů, tedy necelou polovinu, s přesností 48 %. Samozřejmě je třeba brát v potaz, že Adesanya má za sebou v rámci UFC více zápasu, což má na statistiku jasný vliv. I tak však lze říct, že Costa není jen bijec, který kolem sebe mlátí hlava nehlava. Naopak očividně o svých úderech přemýšlí a plánuje, kam je bude směřovat, “Lidé si myslí, že Adesanya je nějaký sniper a já jsem jen bijec, který posílá tvrdé údery, ale tak to není. Moje údery přesně nacházejí zamýšlenou adresu.”

Na druhou stranu je však třeba uvést, jak se oběma borcům daří v obraně. V této statistice se totiž jasně odráží styly obou bojovníků. Adesanya za minutu inkasuje 2,4 údery s tím, že jeho obrana dosahuje 65 %. Costa za stejnou dobu absorbuje 6,84 úderů, tedy značně více, s 53% obranou.

Israel Adesanya vs Paulo Costa: Podrobná Analýza

Obecně se očekává, že Adesanya bude chtít vyzyvatele v prvních kolech vyčerpat a až poté se pustí do větší akce. Costa však varuje, že se nebude bezhlavě honit za ukončením. Čeká nás tedy hodně zajímavá bitva, která by mohla nabídnout atraktivní přestřelky, ale na druhou stranu i hodně taktické výměny.

Zdroj: MMA Mania

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *